fbpx

Sesja zdjęciowa na prezent

Ile kosztuje sesja zdjęciowa ?

Zastanawiasz się, czy to dobry pomysł ? sesja zdjęciowa na prezent? A może to zbyt szalone? Po co aż tak wymyślać? Łatwiej kupić komuś czekoladki albo dobry alkohol. Jednak czekoladki i alkohol skończą się raczej szybko, a zdjęcia? Hmmm, a może ktoś nie będzie chciał pójść na taką sesje, bo się wstydzi? Poza tym taka sesja zdjęciowa na prezent to zdecydowanie większy wydatek – to prawda. Czytasz ten wpis jednak nie dlatego, że szukasz najtańszego rozwiązania, ale oryginalnego! Zorganizujcie się w kilka osób i złóżcie wspólnie na taką sesję dla Waszych bliskich, przyjaciół. Warto!

Sesja zdjęciowa na prezent

Ja i moja żona Natalia jesteśmy zwolennikami sesji plenerowych, aniżeli tych w studio fotograficznym. Po pierwsze dlatego, że nie posiadamy studia fotograficznego (śmiech)… A tak zupełnie poważnie, to powód jest inny. Studio fotograficzne wywołuję coś, czego chcemy uniknąć – oficjalność. Po drugie, takie sesje fotograficzne w studio za bardzo nas ograniczają, a my tego nie lubimy. Zależy nam na tym, aby uchwycić na zdjęciach ludzi takimi, jakimi są na co dzień. Taka sesja rodzinna w plenerze przypomina raczej zwykłe spotkanie, podczas, którego np. spacerujemy z naszymi klientami po lesie, podziwiając piękno przyrody i rozmawiając o ciekawych rzeczach. Przede wszystkim jednak obserwujemy sytuację i staramy się zatrzymać w czasie te momenty, w których widać nieskrępowanie obecnością fotografa. Oczywiście zachęcamy również do wykonania kilku zdjęć pozowanych, które każdy z nas lubi mieć w ramce gdzieś na biurku.

sesja zdjęciowa na prezentrodzinna sesja zdjęciowa 2rodzinna sesja zdjęciowa 3

sesja zdjęciowa w prezencie

Nie musicie umieć pozować

Zdradzę Wam pewną tajemnicę… Ci ludzie na naszych zdjęciach mówili, że nie potrafią pozować! Jak myślicie, jaka była moja reakcja? O nie… i co teraz? Dobrze wiecie, że tak nie było. Powiem więcej, w przypadku takich sesji w ogóle nie chodzi o to, aby umieć pozować, ale o to, aby przestać myśleć o tym jak o sesji fotograficznej. Łatwo powiedzieć! Pamiętajcie jednak, że żaden fotograf nie zmusza Was do tego, abyście pokazali te zdjęcia całemu światu. One są dla Was i dla nikogo innego. To Wy sami później zadecydujecie, czy fotograf może je umieścić również na swojej stronie.

Nie bójcie się być po prostu sobą, bo fotograf nie ma w ręku kamery, którą kręci materiał na żywo dla tysięcy obcych Wam osób. On jest tam tylko dla Was, za to płacicie, a on chce wywiązać się z tego zlecenia na tyle profesjonalnie, abyście polecali go innym.  Jak często spotkaliście się z taką sytuacją:”O! To zdjęcie mi się podoba bo jest takie… naturalne” ? Takie zdjęcia to przede wszystkim te, kiedy zapominacie o tym, że ktoś właśnie robi Wam zdjęcie.

Teraz wróćmy do początku – wyobrażacie sobie zapomnieć o tym, że ktoś robi Wam zdjęcie, kiedy jesteście w studiu fotograficznym? Jest to raczej niemożliwe. Nie znaczy to jednak, że takie sesje są gorsze. My po prostu odnajdujemy się w sesjach plenerowych i do nich zachęcamy.

sesja rodzinna w lesie

Ile trwa sesja zdjęciowa i ile otrzymujemy zdjęć?

Sesja rodzinna bądź sesja narzeczeńska trwa około półtorej godziny. Niejednokrotnie zdarzało się, że sesja trwała 40 minut do godziny, kiedy mówiłem, że mam już wszystko, słyszałem – „już?”.

Ile kosztuje sesja zdjęciowa rodzinna ?

Zawsze staram się tak dopasować cenę, aby była atrakcyjna dla klienta. Koszt takiej sesji zdjęciowej oscyluje między 350 a 500 zł, w zależności od tego, czy klient życzy sobie dodatkowo jeszcze odbitki lub album, czy decyduje się pozostać przy samych plikach cyfrowych.

Zachęcamy również do wykupienia Vouchera, który idealnie nadaje się na prezent. Aby wyjść Wam jeszcze bardziej na przeciw, informujemy, że termin ważności takiego Vouchera wynosi aż 6 miesięcy, dlatego nie musicie się spieszyć ani stresować, że nie zdążycie wykonać sesji zdjęciowej. 😉 W dodatku, jesteśmy bardzo elastyczni czasowo i na pewno wspólnie ustalimy termin dogodny dla obu stron.

rodzinna sesja zdjęciowa w lesieile kosztuje sesja zdjęciowa

Zawsze zamawiajcie odbitki u fotografa, który wykonuje Wam zdjęcia

Profesjonalny fotograf nie kończy pracy na sesji, ale przed monitorem w swoim domu. Tam, w zaciszu domowym (kiedy dzieci śpią, w innym wypadku jest trochę jak na wojnie), spędzam kolejne godziny na obróbce Waszych zdjęć. To właśnie tutaj nadaje im charakter, który później możecie podziwiać na naszej stronie.

Decydując się później na wywołanie tych zdjęć, musicie mieć świadomość, że nie wszędzie wydrukują je Wam w takiej jakości, jaką widzicie na ekranie monitora. Zajęło mi trochę czasu, zanim znalazłem porządne laboratorium, w którym wywołuje zdjęcia dla naszych klientów. Dzięki temu klient otrzymuje od nas odbitki, które mają identyczne kolory jak te, które otrzymał od nas w formie cyfrowej.

Pamiątka na lata

Nadal Was nie przekonałem? To teraz idźcie do szafki, w której trzymacie rodzinny album i otwórzcie go. Już widzę uśmiech, jaki rysuje się na Waszych twarzach… Jak dobrze jest wrócić do tamtych chwil, prawda? Właśnie to uwielbiamy w fotografii. Możemy wziąć udział w budowie Waszego wehikułu czasu – pstryk!

rodzinna sesja w parku

Sesja zdjęciowa na prezent brzmi już teraz odrobinę ciekawiej? Zapraszamy do KONTAKTU oraz na naszego facebook-a

0 Proszę o Twój komentarz :)
Zostaw swój komentarz

Twój email never published or shared. Wymagane pola są oznaczone *

    Zobaczcie również nasze zdjęcia ze ślubów

    Instagram

    tel. 508 534 416 | [email protected]