Katarzyna & Paweł | Kętrzyn

Fotograf Pisz | Katarzyna & Paweł

Fotograf Pisz

Tego dnia na przygotowania przyjechaliśmy do hotelu nad pięknym jeziorem Tajty.

Państwo Młodzi byli spokojni i skoncentrowani, ale przede wszystkim wpatrzeni w siebie. Muszę podzielić się pewną refleksją, a dla niektórych pewnie oczywistością.

My, jako osoby stojące za obiektywem, możemy albo uchwycić albo nie uchwycić pewnych sytuacji, pewnych emocji, pewnych… uczuć. Czasami stres bierze górę i niestety choćbyśmy bardzo chcieli, to zdjęć na których nowożeńcy patrzą na siebie tak, jakby poza sobą świata nie widzieli, nie będziemy w stanie zrobić.

Nie jesteśmy w stanie zmienić rzeczywistości, dlatego apelujemy do przyszłych par – nie stresujcie się! Katarzyna i Paweł utwierdzili nas w przekonaniu jak wiele zależy właśnie od nich. Wpatrzeni w siebie tak, że można było im robić zdjęcia bez końca.

fotograf piszfotograf piszfotograf pisz

Sesja plenerowa z Kasią i Pawłem należała do tych najlepszych i to nie z uwagi na mój „lepszy dzień”. Oni po prostu zajęli się sobą a ja byłem obok a nie w centrum sytuacji. Pomysł, żeby zdjąć marynarkę a następnie okryć nią swoją żonę może wydawać się banalny z perspektywy kogoś kto przegląda te fotografie ale o tych „banałach” często się nie pamięta i w rezultacie traci się na pewnej naturalności. Przecież najczęściej kiedy ktoś chwali czyjeś fotografie ślubne czy też rodzinne to podkreśla, że ich piękno wynika z naturalności osób, które są na zdjęciu. Jasna sprawa, że nie każdy przecież będzie czuć się swobodnie przed obiektywem w dodatku w stroju, który budzi ciekawość osób znajdujących się w pobliżu. Ja to bardzo dobrze rozumiem i dlatego też staram się tak pokierować sesje plenerową aby uniknąć tłumu gapiów.

Czy mam jakąś złota radę co do sesji plenerowej? chyba nie… ale robię co w mojej mocy aby atmosfera nigdy nie była napięta, ba! mało tego, jeśli ktoś był ze mną na takiej sesji ten wie, że raczej potrafię rozluźnić atmosferę.

Magdalena Cecylia Mroczek3 sierpnia 2015 - 20:30

<3 All U need is Love!!!!