Katarzyna & Paweł | Kętrzyn

Fotograf Pisz | Katarzyna & Paweł

Fotograf Pisz

Tego dnia na przygotowania przyjechaliśmy do hotelu nad pięknym jeziorem Tajty.

Państwo Młodzi byli spokojni i skoncentrowani, ale przede wszystkim wpatrzeni w siebie. Muszę podzielić się pewną refleksją, a dla niektórych pewnie oczywistością.

My, jako osoby stojące za obiektywem, możemy albo uchwycić albo nie uchwycić pewnych sytuacji, pewnych emocji, pewnych… uczuć. Czasami stres bierze górę i niestety choćbyśmy bardzo chcieli, to zdjęć na których nowożeńcy patrzą na siebie tak, jakby poza sobą świata nie widzieli, nie będziemy w stanie zrobić.

Nie jesteśmy w stanie zmienić rzeczywistości, dlatego apelujemy do przyszłych par – nie stresujcie się! Katarzyna i Paweł utwierdzili nas w przekonaniu jak wiele zależy właśnie od nich. Wpatrzeni w siebie tak, że można było im robić zdjęcia bez końca.

fotograf piszfotograf piszfotograf pisz

Sesja plenerowa z Kasią i Pawłem należała do tych najlepszych i to nie z uwagi na mój „lepszy dzień”. Oni po prostu zajęli się sobą a ja byłem obok a nie w centrum sytuacji. Pomysł, żeby zdjąć marynarkę a następnie okryć nią swoją żonę może wydawać się banalny z perspektywy kogoś kto przegląda te fotografie ale o tych „banałach” często się nie pamięta i w rezultacie traci się na pewnej naturalności. Przecież najczęściej kiedy ktoś chwali czyjeś fotografie ślubne czy też rodzinne to podkreśla, że ich piękno wynika z naturalności osób, które są na zdjęciu. Jasna sprawa, że nie każdy przecież będzie czuć się swobodnie przed obiektywem w dodatku w stroju, który budzi ciekawość osób znajdujących się w pobliżu. Ja to bardzo dobrze rozumiem i dlatego też staram się tak pokierować sesje plenerową aby uniknąć tłumu gapiów.

Czy mam jakąś złota radę co do sesji plenerowej? chyba nie… ale robię co w mojej mocy aby atmosfera nigdy nie była napięta, ba! mało tego, jeśli ktoś był ze mną na takiej sesji ten wie, że raczej potrafię rozluźnić atmosferę.

1 Komentarz
komentuj

Twój email is never published or shared. Wymagane pola są oznaczone *

  • Magdalena Cecylia Mroczek3 sierpnia 2015 - 20:30

    <3 All U need is Love!!!!ReplyCancel