Kiedy tort na weselu da najlepszy efekt

Tort weselny kroić czas…

Kiedy tort na weselu da najlepszy efekt ? „Mili goście, tort weselny…” O ludzieeee, jak ja nie lubię tej piosenki! Wybaczcie, ale takie mam zdanie i nie mam zamiaru tym się komuś przypodobać. Nie wiecie o czym mowa? Ok… ale ostrzegam… co się usłyszało już się nie… odsłyszy? 🙂 Link do tego „utworu” – KLIKNIJ. Tak więc pierwszy podpunkt to… podkład muzyczny.

Podkład muzyczny

Jestem niemal przekonany, że to jedna z tych rzeczy, o której para młoda nie ma pojęcia i mnie to nie dziwi, bo gdyby nie fakt, że pracuje jako fotograf ślubny, to też by mi to nie przyszło do głowy. Muzyka? Nie przesadzasz? To bardzo ważne, jeśli zależy Wam na pewnej spójności. Decydując się na organizacje wesela w określonym kanonie, musicie brać pod uwagę te wszystkie aspekty. Przedstawię to Wam w dosadny sposób. Organizujecie ślub i wesele w stylu rustykalnym i mimo tego, że zespół weselny wpasowuje się w klimat, to kiedy tort na weselu ma się właśnie pojawić, nagle zaczyna grać „mili goście tort weselny kroooić czaas”. To trochę tak jakbyście poszli do teatru i nagle wyskoczyłby czado-man ze swoim szlagierem „ruda tańczy jak szalona”. Powiem jak Max Kolonko – to się nie dodaję. Dlatego ustalcie z zespołem weselnym czy ma puścić jakiś Wasz ulubiony utwór, czy może, żeby zagrali coś co podkreśli wyjątkowość tej chwili.

Kiedy tort na weselu

Race tortowe / UWAGA! Upewnijcie się, że długo się palą.

W zdecydowanej większości przypadków race tortowe to absolutny „must have”. Tort weselny „wyposażony” w race tortowe stwarza warunki, dzięki którym fotograf może Wam zrobić fenomenalne zdjęcia. My przeważnie staramy się poinformować parę młodą o tym, aby w chwili, kiedy tort weselny wjedzie na salę, byli na tyle blisko, aby znaleźć się w świetle rac tortowych. Właśnie dlatego bardzo ważne jest, aby mieć pewność, że ów race tortowe, będą palić się wystarczająco długo, by fotograf ślubny miał możliwość uchwycenia tego unikalnego momentu. Wiele razy mieliśmy okazje być w sytuacji, kiedy race tortowe odpalone przez obsługę wesela gdzieś na zapleczu, gasły akurat w momencie, kiedy tort dojechał do młodej pary. Moje wieloletnie doświadczenie w branży ślubnej, każe mi wręcz podpowiedzieć przyszłym parom młodym, że kiedy już stoicie przy torcie weselnym, gra muzyka, a race tortowe pięknie Was oświetlają – nie rozmawiajcie, a najlepiej to zacznijcie się całować 🙂

tort weselny

Nie za późno i nie za wcześnie

Rzadko się to zdarza, ale niestety bywa i tak, że albo za oknem jeszcze za jasno, albo nie wszystkie światła na sali zgasną. Oczywiście nie wszystkie muszą zgasnąć, w końcu sale weselne są przeróżne. Mam tu na myśli sytuacje, kiedy nadmiar światła niszczy cały efekt związany z pojawieniem się tortu weselnego. Podejrzewam, że wszyscy jesteśmy w stanie mniej więcej określić jak ciemno być powinno, aby światło z rac tortowych było odpowiednie.

Zabierzcie te talerze!

tort weselny

Postanowiłem zaktualizować ten wpis o kolejny punkt. Pilnujcie, aby tort za który płacicie nie wjechał w towarzystwie talerzy, kubełka z wodą do noża itp. Najlepiej jeśli ów stolik nie posiada również żelaznych uchwytów, które psują efekt. Na zdjęciu niżej przykład tego, jak powinien wyglądać stolik z Waszym tortem. Szczerze dopiero w sezonie 2018 zdałem sobie sprawę własnie z tego faktu, więc postanowiłem, że uzupełnię ten wpis właśnie o ten podpunkt. Skoro już wydajecie pieniądze na tort, który ma się prezentować, to wymagajcie, aby ten uroczysty moment był jak najlepszy. Obsługę to nic nie kosztuje, a Wy zyskacie kilka pięknych zdjęć.

Tort weselny może być przepyszny (osobiście polecamy torty weselne owocowe), ale co z tego, jeśli pojawi się on na sali weselnej grubo po północy? Oczywiście w przypadku bezalkoholowych wesel taki zabieg może mieć jeszcze sens, choć również niekoniecznie. Jednak w zdecydowanej większości, goście weselni blisko północy… nie mają już tak sprawnych kubków smakowych. Nie mam pojęcia czemu się tak dzieje, to chyba jakaś magia związana z weselną aurą (żart). Z naszych wieloletnich obserwacji wynika, że na pytanie „Kiedy tort na weselu da najlepszy efekt” odpowiedzielibyśmy, że najczęściej ok godziny 22:00.

krojenie tortu weselnego
owocowy tort weselny

Przy okazji polecamy artykuł z portalu Ślub na głowie – Ślubne torty, najciekawsze trendy. Będziemy wdzięczni za Wasze komentarze i jeśli zachcecie sprawdzić nasz blog ślubny.

Tort weselny Warszawa ?

Niebawem uzupełnimy ten artykuł o listę cukierni w stolicy. Tymczasem Sprawdź fotograf ślubny Warszawa.

3 komentarze

  1. Też uważam, że tort najlepiej podać ok.22.  Goście wtedy jeszcze nie wypili zbyt dużo alkoholu i mają ochotę spróbować kawałek 🙂 Zdarzyło mi się być na kilku weselach, na których tort był podawany o północy lub trochę później i wiele gości odmawiało spróbowania kawałka lub nie byli już zbyt zainteresowani tym, że tort właśnie wjechał na salę. Piękne zdjęcia!

  2. Super! Jesteśmy na etapie planowania „scenariusza” naszego wesela i kwestia tortu była dla nas małym problemem- powinien być od razu po obiedzie? Po pierwszym tańcu? Czy dopiero po oczepinach…? Ale przemawia do mnie, żeby tort już się ściemni (może po podziękowaniach dla rodziców) – ok 22:00. Uwaga z racami również bardzo trafna.
    Dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *