MENU

Jak zorganizować ślub bez wesela ?

Ślub bez wesela jak zorganizować ?

W momencie powstawania tego artykuły ślub bez wesela jest chyba jedną z najczęściej poruszanych kwestii. Część z nas zupełnie sobie tego nie wyobraża, a część myśli o tym dość intensywnie. Na wstępie powiem Wam, że nasz ślub był bez wesela, ponieważ tak chcieliśmy. Dostaniecie więc tutaj garść informacji z pierwszej ręki, a nawet powiem Wam ile kosztował nasz ślub.

Ślub i co dalej?

U nas było przyjęcie do godziny 23, a gościliśmy na nim ok 60 osób. Nie było zespołu, tylko kwartet smyczkowy Primavera z Biełegostoku – wspaniali ludzie i wspaniała muzyka. Z racji, że odpadł nam ogromny koszt związany z organizacją tradycyjnego wesela, to zdecydowaliśmy się zainwestować właśnie w kwartet. Trudno opisać słowami klimat jaki zapanowuje na ceremonii ślubnej, kiedy zaczynają grać instrumenty smyczkowe. Goście byli zachwyceni, a nasz kwartet został jeszcze z nami na naszym przyjęciu, o którym zaraz opowiem.

ślub bez wesela kwartet smyczkowy

Sam ślub czy z obiadem ?

Nasz ślub, jeśli dobrze pamiętam był o godzinie 18. Było to 23 czerwca 2012 roku i była piękna pogoda. Po mszy ślubnej udaliśmy się do zajazdu na uroczystą kolacje na ok 80 osób – jak to? To w końcu bez wesela czy z weselem? Gości było u nas trochę więcej ze względu na fakt iż następnego dnia w rodzinie świętowaliśmy również msze prymicyjną brata Natalii. Przybyło więc trochę więcej gości, którzy chcieli też być właśnie następnego dnia.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Fotograf ślubny (@ledzinski_pl)

Uroczysta kolacja | ślub bez wesela

U nas było bardzo rodzinnie i każdy mógł porozmawiać z kimś kogo dawno nie widział. Jak wiadomo często jest tak, że rodzinę spotykamy właśnie na ślubach, albo niestety na pogrzebach. Było też kilkoro naszych przyjaciół i panowała bardzo wesoła i spokojna atmosfera. Czasami powtarzamy z Natalią, że „Mieliśmy taki ślub zanim to było modne”. Taka jest prawda. Reakcje były różne, ponieważ część osób zawsze chce jednak tradycyjnej formy do wczesnych godzin porannych dnia następnego. Pamiętajcie, że „jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził”. Zawsze ktoś na coś narzeka, dlatego nie rezygnujcie z takiej formy wesela jaką byście chcieli, tylko ze względu na brak wyrozumiałości ze strony innych. Mówi się, że wesele robi się dla gości. Ok. Jednak czy to znaczy, że macie robić coś zupełnie wbrew sobie? Nasze przyjęcie weselne zakończyło się ok godziny 23:00 pokazem fajerwerków przy najlepszej piosence na świecie „Somewhere over the rainbow” Było tak jak chcieliśmy i ze wzruszeniem wracamy do tych chwil.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Fotograf ślubny (@ledzinski_pl)

Statkiem w rejs na poprawinach

Następnego dnia ruszyliśmy z gośćmi na rejs Szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich. Taki rejs trwa, jeśli dobrze pamiętam, ok 3 godzin i jest to zdecydowanie wystarczająco.

Po pierwsze taki ślub bez wesela jest o wiele tańszy od tradycyjnej formy z weselem. Nie czarujmy się, to jest konkretny atut.

 

Zobaczcie ślub bez wesela na mazurach z sezonu 2020r.

 

Ile kosztuje obiad weselny dla 80 osób ?

Tak jak wspomniałem u nas była to bardziej uroczysta kolacja aniżeli obiad, ale zasady są podobne. Nasz ślub był w roku 2012 więc nie napiszę ile konkretnie zapłaciliśmy bo teraz stawki są już wyższe. Jednak w przybliżeniu myślę, że zmieścicie się w ok 12 tyś. złotych na chwilę obecną. Oczywiście dużo zależy też od miejsca, w którym zechcecie zorganizować obiad weselny.
W sieci pojawia się dużo pytań w związku z taką formą świętowania ślubu. Sama organizacja jest podobna do organizowania tradycyjnego wesela z tą różnicą, że mamy mniejsze wydatki. Jeśli natomiast nie kierujemy się finansami, a zależy nam po prostu na takiej formie wesela, to tym lepiej dla Was, ponieważ możecie pozwolić sobie na jeszcze więcej.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Fotograf ślubny (@ledzinski_pl)

Co kupić na ślub bez wesela?

Takie pytanie również się pojawia i trochę mnie dziwi. Może ono wynikać z tego, że chyba część z nas podchodzi do tego tak „skoro nie ma wesela, to może damy mniej”. Nie chcę tutaj oceniać takich postaw, dlatego po pierwsze zachęcam, aby nie traktować takiej formy uroczystości jakoś mniej poważnie, bo to nie wesele jest najważniejsze, ale ślub. Wiem jak to jest i niestety często w rodzinie spotykamy się z oporem przed taką formą świętowania. Wracając do pytania „co kupić?„. Najlepiej wręczyć kopertę z pieniędzmi i tym samym pozwolić nowożeńcom zadecydować o tym czego naprawdę potrzebują. Jeśli nie są abstynentami, to polecam dokupić butelkę naprawdę dobrego wina. Kwiaty? Wybaczcie, ale nie jestem zwolennikiem takich prezentów. Nie dodam tu żadnej listy z prezentami, ponieważ uważam, że wsparcie finansowe na nowej drodze życia jest tutaj najlepsze. W naszym przypadku takie wsparcie okazało się idealne, ponieważ za otrzymane pieniądze kupiliśmy dodatkowy aparat do pracy i mogliśmy już wspólnie pracować!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Fotograf ślubny (@ledzinski_pl)

Ile dać na ślub bez wesela ?

Na jednej ze stron trafiłem na taki opis „Jeżeli jesteśmy chrzestnymi, standardem jest dawanie około 1000 zł od pary. Podobne kwoty powinniśmy ofiarować jeśli jesteśmy dziadkami czy najbliższymi wujkami. Jeśli jesteśmy trochę dalszą rodziną, powinniśmy zamknąć się w widełkach 500-1000 zł od pary” Nie będę z tym polemizować, ponieważ na tę chwilę wydaje mi się to jak najbardziej w porządku. Śluby w rodzinie to nie to samo co imieniny czy urodziny, takich uroczystości jest zdecydowanie mniej, więc otwórzmy serca i portfele najszerzej jak to tylko możliwe:)

ZOBACZ czy coś Cię nie ominęło na naszym INSTAGRAMie

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Fotograf ślubny (@ledzinski_pl)

 

0 Proszę o Twój komentarz :)
Zostaw swój komentarz

Twój email never published or shared. Wymagane pola są oznaczone *

  pin it

  Justyna i Artur

  *****

  "Z całego serca polecamy Natalię i Jurka do uwiecznienia najpiękniejszych chwil w życiu. Gdy tylko zobaczyliśmy ich portfolio, od razu wiedzieliśmy, że to jest dokładnie to czego szukamy. Pomimo, że uwiecznienie naszego ślubu i wesela wymagało od nich przebycia niemal 400 km, to nie spotkało się to z żadną przeszkodą. Już od przygotowań ślubnych dało się odczuć luźną atmosferę i wspólne flow z fotografem jeśli chodzi o poczucie humoru:) Na sesję plenerową wybraliśmy się do Giżycka, gdzie również czuliśmy się swobodnie. Nie zabrakło kreatywności, dzięki czemu mogliśmy całkowicie poddać się pomysłom fotografa. Talent odzwierciedlają nasze zdjęcia, którymi zachwycamy się do dzisiaj wspólnie z naszą rodziną. Szczerze polecamy Państwa Ledzińskich "

  Zapytaj o naszą ofertę (lub zadzwoń 508-534-416)

  Wiadomość wysłana poprawnie, dziękujemy!BŁĄD, spróbuj ponownie

  fotograf ślubny Sopot, Gdynia... Wrocław?

  * * *

  Nie opowiadamy o zdjęciach, to zdjęcia mają mówić, a takie zdjęcia ma zrobić fotograf ślubny. Emocje, niepowtarzalne momenty
  i mnóstwo wzruszeń. Zdjęcia ślubne uruchamiają nasze wspomnienia,
  to dzięki nim możemy cofnąć się w czasie.

  Od dziecka byłem zafascynowany filmowym podejściem do życia, które mnie otacza. Często nakładając słuchawki i idąc przez miasto czułem, że właśnie tak lubię odbierać świat wokół mnie

  - fotografia ślubna również pozwala mi na to, aby Wasz ślub pokazać tak abyście mogli z dumą otwierać album ślubny przed Waszymi bliskimi.

   

   

  Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, dlatego jest potrzebny profesjonalny fotograf ślubny, który pokaże Was i Wasz ślub w najlepszym świetle. Na tym się nie oszczędza. Tu trzeba przemyślanej decyzji. W naszym blogu ślubnym możecie odnaleźć mnóstwo cennych wskazówek związanych z organizacją ślubu. Nasza praca nie zaczyna się wraz z rozpoczęciem sezonu ślubnego, ani nie kończy jesienią, ponieważ nieustannie poszukujemy ścieżki dzięki której będziemy mogli docierać do jak największej liczby osób.