Pomysł na sesje ślubną

Plener ślubny pomysły

Jeszcze 20 lat temu sesja ślubna kojarzyła mi się zupełnie z czymś innym niż dzisiaj. Para młoda w dniu ślubu, zaraz po mszy ślubnej jechała do studia fotograficznego i tam przy foto ściance miała wykonywane zdjęcia ślubne. efekty takich sesji ślubnych jakie były wszyscy wiedzą i mało kto zastanawiał się nad tym, aby podejść do tematu bardziej ambitnie. Obecnie sesja ślubna w plenerze jest czymś powszechnym i przeważnie realizowana jest kilka dni po ślubie. To tak tytułem wstępu. Zależy mi na tym, aby na naszym blogu były wartościowe wskazówki oparte o wieloletnie doświadczenie w pracy fotografa ślubnego. Sesja ślubna porady i pomysły – zapraszam do czytania.

sesja ślubna

plener ślubny pomysły

sesja ślubna pomysły

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej

Drogie panny młode mam dla Was dobrą wiadomość. W dniu sesji ślubnej macie rozwiązany problem z cyklu „nie wiem w co się ubrać”. Jedyne co trzeba zrobić, to umyć włosy, zrobić delikatny makijaż, a czasami wystarczy nawet jedynie lekko zmatowić skórę jakimś pudrem. Wszelkie odblaski na twarzy nie są czymś pożądanym. Osobiście uważam, że na sesji ślubnej panna młoda powinna wyglądać naturalnie więc inne zabiegi raczej nie są wskazane. Macie po prostu czuć się dobrze i schludnie wyglądać. „Mam brudną suknie ślubną, czy da się to jakoś usunąć?”. Prawie każda sesja ślubna musi zostać okraszona tym zdaniem, ale rozumiem ten niepokój. Chciałbym dodać, że choć ów zdanie słyszałem wielokrotnie, to jeszcze nie widziałem tak brudnej sukni ślubnej, która nie nadawałaby się do sesji w plenerze. Poza tym, na samej sesji ślubnej również można się pobrudzić, ale nie dajmy się zwariować. Pan młody ma łatwiej (tak, wiem, faceci zawsze mają łatwiej), jedyne o co powinien zadbać, to umyć włosy i jeśli będzie trzeba, to skorzystać z pudru, który zabrała ze sobą jego ukochana żona (kobiety myślą o wszystkim). Poza wyglądem zostaje nam jeszcze kwestia psychologiczna. Oczywiście dobry fotograf ślubny jest w stanie rozluźnić atmosferę, ale pytanie czy Wy sami jesteście w stanie dobrze się nastroić? Jakiś czas temu słyszałem o całkiem ciekawym rozwiązaniu w kwestii rozluźnienia atmosfery – muzyka! Brzmi dziwnie? Bez przesady, przecież macie czuć się możliwie najswobodniej. Wystarczy zgrać sobie kilka kawałków choćby na telefon i niech to sobie gra w tle, bo jak wiadomo, muzyka łagodzi obyczaje.

sesja ślubna w lesie

Sesja ślubna | Jak pozować do zdjęć

Oto klucz do sukcesu – nie pozujcie do zdjęć. Oj wiem, poniosło mnie troszeczkę. Jednak jest w tym coś więcej niż tylko ziarnko prawdy. Jakie pozy by nie były, to nigdy nie będą one lepsze od bycia naturalnym na zdjęciach. Czasami korzystam ze ściągi w moim telefonie, a jest nią galeria zdjęć, różnych par młodych, z sesji ślubnych. To pomaga urozmaicić zdjęcia ślubne, bo przecież nie chcemy w stylu turystycznym, gdzie nie zmienia się nic poza tłem. Najważniejsze to skupić się na sobie i zapomnieć o tym, że obok jest fotograf ślubny. Zachęcam do skorzystania z mojej tablicy, na której zamieściłem kilka inspiracji co do pozowania – link.

jak pozować do zdjęć

Gadżety do sesji ślubnej

Jak słyszę hasło „Czy ma Pan jakieś gadżety do sesji ślubnej ?”, to czasami nie wiem co powiedzieć. Wybaczcie mi, ale moje pierwsze skojarzenie to te sesje ślubne o których wspominałem na samym początku. Parasolka, rękawiczki… albo te „zabawne” sesje w stylu on ją goni z siekierą – nie, nie, nie i jeszcze raz NIE. Pierwsze co mi przychodzi do głowy jeśli w ogóle miałbym ewentualnie jakiś pomysł na gadżety do sesji ślubnej, to kreda i bańki. Szczerze praktycznie nigdy nie korzystam z jakichkolwiek gadżetów, bo po prostu wydają się zbędne. Poza tym pod pojęciem gadżetów dla każdego mogą kryć się różne rzeczy, dlatego jeśli ktoś nazwie girlandy z żarówkami rozwieszone na drzewach, gadżetami, to tak, lubię takie gadżety. Zaaranżowana sesja ślubna w plenerze przy przy stole ze świecami, a wszystko utrzymane w stylu rustykalnym – tak! lubię to.

Proszę piszcie w komentarzach czy artykuł był dla Was pomocny i zobaczcie inne wpisy na naszym blogu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *