Sesja narzeczeńska | koszt, pomysły kiedy ją zrobić, jak się ubrać oraz kilka inspiracji

Sesja narzeczeńska cena, pomysły oraz inspiracje

Zaczniemy od konkretów, a później będzie już tylko łatwo i przyjemnie. Ile kosztuje sesja narzeczeńska? Dowiecie się tego z mojego artykułu. A teraz pozwólcie, że spróbuje Was przekonać do tego, aby z niej skorzystać. W tym artykule zamieszczam również cenne wskazówki związane z sesją. Jestem przekonany, że większość z Was nie ma świadomości jaki ogrom korzyści dla przyszłej pary młodej wypływa, przy tak niskim nakładzie finansowym.

Tak się składa, że nawet my mieliśmy swoją sesje narzeczeńską. Byłem tego nieświadomy do momentu w którym szukałem zdjęć do tego artykułu:) To zdjęcie w rzepaku zostało zrobione w maju 2012 roku, czyli na miesiąc przed naszym ślubem.

1. Sesja narzeczeńska inspiracje – Oryginalne zaproszenia ślubne ze zdjęciem.

Część z Was prawdopodobnie czytała mój wpis na blogu ślubnym, w kategorii inspiracje ślubne odnośnie zaproszeń na ślub. Nie chciałbym duplikować treści, dlatego tutaj napiszę w skrócie, jak świetne zastosowanie mają zdjęcia z sesji narzeczeńskiej. Z chwilą, kiedy staniecie przed tematem zaproszeń ślubnych, możecie dostać zawrotu głowy od ilości ofert. Tego jest mnóstwo i z roku na rok chyba ciężej wybrać jeden konkretny wzór. Poświęca się temu mnóstwo cennego czasu, a przecież jeszcze tyle innych kwestii i formalności do załatwienia – jak żyć?

Spośród tych, które podobają się Wam najbardziej, zaczynacie szukanie tych najtańszych (raczej nikt nie szuka droższych). Macie już przed sobą zaproszenia, które mają zbliżone ceny, ale wybór pomiędzy takim czy innym wzorem wcale nie jest łatwy. Inspiracje ? Oto jedna z nich.

Nasza rada: Powiedz narzeczonemu „Chodź, zrobimy sobie sesje narzeczeńską u naszego fotografa ślubnego”. Następnie odszukaj telefon w swojej torebce (pamiętaj, że tylko Ty to potrafisz, facet ni podoła temu zadaniu). Wybierz numer do Waszego fotografa, odsłuchaj melodie na czekanie, którą wybierał godzinami, aby umilić Ci czas oczekiwania, aż w końcu odbierze telefon. Przywitaj się i powiedz „Panie fotografie (albo lepiej użyj jego imienia) czy taka opcja w ten weekend Panu (albo lepiej użyj znowu imienia) odpowiada?”. Obstawiam, że mu odpowiada i jeśli to jest na tyle obrotny fotograf jak ja (nie żartuje, ja jestem obrotny), to nawet będzie w stanie zaprojektować Wam zaproszenia ślubne z wybranym zdjęciem, bądź zdjęciami z sesji.

2. Inspiracje – Prezent dla rodziców na podziękowania

Zanim zaczniecie czytać ten podpunkt, to przyjrzyjcie się temu zdjęciu z zaproszenia, które zrobiłem Wioli i Damianowi (pozdrawiam Was!), czyż ono nie jest rewelacyjne? Jest bardzo proste, ale tak jak powiedział Neil Leifer Czasem najtrudniej jest zrobić najprostsze zdjęcia” (jeśli interesują Was cytaty o fotografii, to klikajcie w LINK). Takie zdjęcie oprawione w piękną ramkę, Wiola i Damian wykorzystali jako prezent dla rodziców na podziękowania podczas wesela. Wybaczcie mi, ale z perspektywy rodzica dwóch małych brzdąców, nie chciałbym chyba innego prezentu jak właśnie taki i kilka szczerych słów. Oczywiście, popularne kosze ze smakołykami, to przecież nic złego. Ja po prostu jestem bardzo wrażliwy facet i niesamowicie cenie sobie takie pomysły. Nie cierpię, kiedy ktoś próbuje mi sprzedać kota w worku i nachalnych reklam, które krzyczą do mnie „kup to a będziesz zadowolony!” dlatego staram się pokazać Wam autentyczne korzyści.

Nasza rada: Powiedz swojemu przyszłemu mężowi „Mój Ty ukochany, mój Ty mężu przyszły! Zobacz jaki znalazłam w internecie pomysł na rozwiązanie problemu jakim jest prezent dla rodziców na podziękowania. Następnie, korzystając z telefonu, który przecież masz w dłoni, bo to z niego korzystałaś chcąc znaleźć w sieci coś o prezentach dla rodziców, zadzwoń do fotografa.

sesja zdjęciowa narzeczeńska

3. Sesja zdjęciowa narzeczeńska to cudowna pamiątka

Organizacja ślubu i wesela pochłania mnóstwo czasu i pieniędzy. Jestem zdania, że jeśli z morza wydatków przeznaczycie 250zł na coś, co zostanie z Wami już na zawsze, to będzie to jedna z najlepszych inwestycji. Takie pieniądze rozchodzą się nawet nie wiemy kiedy, na rzeczy, które dzisiaj są, a jutro ich nie ma. Byłbym ignorantem, gdybym stwierdził, że to żadne wyrzeczenie. Spójrzmy jednak prawdzie w oczy. Im starsi jesteśmy, tym bardziej doceniamy to, co nie materialne. Naszym największym skarbem okazują się wspomnienia, a jeśli część tych wspomnień mamy na zdjęciach, to są to niezwykle cenne zdjęcia. Jeśli Wasi dziadkowie lub rodzice posiadają albumy ze zdjęciami, z czasów kiedy byli młodzi, to jaką one mają dla Was wartość? Czy poza miłością, którą Wam okazali przez lata, jest coś cenniejszego niż te fotografie? Może znalazło by się jeszcze kilka pamiątek, które sprawiają, że serce bije mocniej, a w oczach gromadzą się łzy wzruszenia.

Sesja zdjęciowa dla par, to czasami jedyna okazja, aby uwiecznić w nietuzinkowy sposób ich pierwsze lata beztroskiej miłości. Takie sesje z profesjonalnym fotografem to po prostu spacer i kilkanaście bądź kilkadziesiąt minut spędzonych na tym, aby po prostu popatrzeć sobie w oczy. To okazja, aby oderwać się od tych wszystkich formalności i na nowo uświadomić sobie dla kogo poświęcamy nasz trud. Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej to prezent dla przyszłych pokoleń. Kto z nas ma dostęp do zdjęć swoich dziadków z czasów ich narzeczeństwa? Oczywiście wtedy czasy były inne, ale pomyślcie o ile byłoby to lepsze doświadczenie, gdyby to były zdjęcia o zbliżonej jakości do tych tutaj.

Nasza rada: Jeśli Twojego przyszłego męża nie ma w pobliżu, to zrób mu niespodziankę i zorganizuj sesje narzeczeńską. Oboje wiemy jak bardzo się ucieszy z tego powodu i dlatego zdecydowałaś się na to, aby to była niespodzianka.

4. A może pomysł na dekoracje sali weselnej ?

Jak udekorować salę? Wykorzystajcie zdjęcia z sesji narzeczeńskiej! Ubolewam nad tym, że to zjawisko jest jeszcze dość unikatowe. Uwaga! Jeśli macie zamiar zastosować takie rozwiązanie, to koniecznie skontaktujcie się z Waszym fotografem, aby doradził Wam, gdzie najlepiej zamówić wydruki zdjęć bądź sam się podjął tego zadania.

Rozwiązanie problemu: Powiedz narzeczonemu „Kochany mój, jedyny najsłodszy i najcudowniejszy, wydrukujmy nasze zdjęcia z sesji. Tak! Z tej najlepszej sesji narzeczeńskiej, wykonanej przez najlepszego fotografa (w końcu Wy go wybraliście) i wykorzystajmy je jako dekoracje sali! ” Następnie odszukaj telefon… zadzwoń do fotografa i powiedz, że wpadłaś na najlepszy pomysł na świecie. Fotograf wie, że najlepszy pomysł na świecie to właśnie… Twój pomysł;)

5. Sesja zdjęciowa narzeczeńska – Pokaz slajdów z sesji

Kiedyś byłem na weselu, gdzie na jednej ze ścian, przez większość wieczoru, za pomocą projektora wyświetlane były zdjęcia młodej pary. Świetna sprawa, bardzo mi się to podobało i zdecydowanie bardziej efektowne jest takie rozwiązanie, aniżeli takie z wyświetlanymi imionami nowożeńców i datą ślubu. Poza tym, to idealna okazja, aby zdjęcia z sesji narzeczeńskiej mogli zobaczyć wszyscy goście na weselu. A jak powszechnie wiadomo, z niektórymi z nich widzicie się bardzo rzadko. Dziadkowie taką atrakcje docenią chyba najbardziej. Z moich obserwacji wynika, że ludzie starsi raczej niewiele tańczą albo w ogóle. Wiem, Ameryki nie odkryłem, ale czasami zapomina się o tych rzeczach oczywistych. Dlatego zachęcam do tego, aby zapewnić taką formę rozrywki osobom starszym. Zdjęcia zakochanych to przecież przyjemny widok, w szczególności kiedy są to ich dzieci bądź wnukowie. Okazuje się, że zdjęcia z sesji narzeczeńskiej mogą mieć mnóstwo zastosowań.

6. Księga gości weselnych ze zdjęciami

Jak widzicie, idziemy w kierunku personalizacji wesela. Czy może być lepszy kierunek niż ten? To Wasze wesele, więc ma być wyjątkowe. Wielu fotografów ma również pojęcie o grafice, więc korzystajcie z ich wiedzy i zapytajcie czy byliby w stanie zaprojektować Wam księgę gości weselnych ze zdjęciami. Sam chciałbym móc domalować wąsy mojemu koledze, u którego jestem na weselu, a obok się podpisać. Stwórzcie na swoim weselu swobodna atmosferę, a zobaczycie jak wszyscy będą je miło wspominać. Księga gości weselnych ze zdjęciami to super pomysł.

Nasza rada: Powiedz narzeczonemu „rusz swój tyłeczek i zrób coś wreszcie za mnie!”

7. Sesja zdjęciowa, a pomysł na zdjęcie profilowe

Żyjemy w czasach, w których media społecznościowe stały się równie powszechne, co noszenie skarpetek do kubotów (wyszukany żart). Pokażcie światu jak wyglądała Wasza sesja zdjęciowa narzeczeńska. Niech zobaczą, że można mieć lepszy pomysł na zdjęcie profilowe, niż kolejne selfie lub zdjęcie w windzie. To również świetna okazja, aby obwieścić całemu światu, jak pięknie razem wyglądacie. Zdjęcia zakochanych powinny zalewać media społecznościowe zamiast tysięcy linków do teledysków, które widziałaś sto razy zanim to było modne. Co raz więcej osób w Polsce korzysta z instagrama i nie ukrywam, że zdecydowanie lepiej przegląda się ciekawe zdjęcia, niż czyjś posiłek. Nie macie zdjęć, które chcielibyście wrzucić na fejsa? Oto pomysł na zdjęcie profilowe.

sesja narzeczeńska inspiracje sesja w sadzie

8. Pomysł na sesje narzeczeńską – Poznajmy się

Na zdecydowanej większości sesji słyszę zdanie w stylu „bo my nie jesteśmy modelami”. Wtedy robię wielkie oczy i pytam „Jak mogło dojść do takiej pomyłki? Gdzie moi modele, z którymi byłem umówiony!?”. Następnie ostentacyjnie obracam się na pięcie i odchodzę w stronę zachodzącego słońca, a w tle gra muzyka z Titanica. Mam nadzieje, że choć odrobinę Cię tym rozbawiłem. Powinno być na luzie, w przeciwnym wypadku, to mija się z celem. Ja stawiam na to, aby pokazać Was takimi jacy jesteście. Nie umawiam się z modelami i modelkami, ale z ludźmi, którzy na co dzień nie pracują przed obiektywem. Rozumiem, że może temu towarzyszyć pewien stres, dlatego staram się, aby pary z którymi podjąłem współpracę, jak najszybciej zorientowały się, że to była słuszna decyzja. Po takiej sesji, moja obecność w dniu ślubu nie wywołuje praktycznie żadnego zakłopotania.

Jak się ubrać na sesje zdjęciową ?

To niezwykle ważne pytanie jak się ubrać na sesje narzeczeńską. Po pierwsze tak, abyście pozostali sobą, ale… w najlepszym wydaniu. Po drugie dobrze jeśli Wasza sesja zdjęciowa będzie urozmaicona. Praktyczniej będzie jak podam to w podpunktach.

 • Minimalizm praktycznie zawsze się sprawdza, dlatego unikajcie wzorków i napisów, które zwracają na siebie uwagę.
 • Jeśli sesja będzie w mieście, to możecie zaszaleć z kolorami i mocno kontrastowymi akcentami.
 • Jeśli sesja będzie poza miastem, gdzieś w lesie, na łące, nad jeziorem, w górach itp. to wybierajcie wygaszone kolory pastelowe, które będą się z tym dobrze komponowały
 • Dobrze, żeby można było wykorzystać dwie konfiguracje strojów.
 • W sezonie warunki pogodowe wymuszają na nas zazwyczaj dodatkowe okrycia wierzchnie tj. płaszcze, kurtki itd. ubierzcie pod spód coś w czym chcielibyście być również na zdjęciach.

Co zabrać na sesje zdjęciową? Gadżety ?

 • Koc, ale taki, żeby nie gryzł się z otoczeniem ( jakby koc miał zęby)
 • Jeśli macie jakieś pasje np. gra na pianinie, to możecie zabrać ze sobą pianino… Żart! Sprawdzałem tylko Waszą czujność. Oczywiście jeśli, któreś z Was gra na gitarze itp. to jest to świetny pomysł, aby wziąc ją ze sobą
 • kreda do pisania na asfalcie, chodniku itp. Może wnieść coś ciekawego do sesji.
 • bańki mydlane
 • balony z helem

Kiedy ją zrobić i jaka jest najlepsza pora do robienia zdjęć

Kiedy zrobić sesje narzeczeńską? Ja robiłem ją nawet dzień przed ślubem:) Udało się! Natomiast odpowiem jeszcze na to pytanie w innym sensie. Kiedy ją zrobić Domyślam się, że większość osób pyta wtedy o termin, ale dodatkowo odpowiem kiedy, czyli o jakiej porze.

Warunki atmosferyczne lubią płatać figle i na nic nam czekanie do tej magicznej godziny jeśli spadnie deszcz. Oczywiście, nie jestem zamknięty na to, aby zrobić sesje w deszczu, jednak takie warunki skracają jej czas do minimum. Pogoda ma znaczenie i to właśnie ona czasami decyduje o tym, czy sesja zdjęciowa narzeczeńska w ogóle się odbędzie. No dobrze, ale co jeśli jest słonecznie, a na niebie nie ma żadnej chmurki? Na co tu czekać Panie Fotografie? Już wyjaśniam.

Bardzo często słyszę od pary propozycję, aby sesje wykonać w godzinach popołudniowych, wtedy słoneczko tak ładnie świeci a na niebie nie ma chmur. To, co teraz napiszę, dla niektórych może być wstrząsające jak to, że św. Mikołaj nie istnieje (oczywiście, że istnieje, tylko ja tak dla żartu napisałem). Otóż, moi drodzy czytelnicy, jeśli to czytacie, a za oknem jest lato, godzina popołudniowa, a na niebie nie ma żadnej chmurki, to spróbujcie stanąć w tym słońcu i patrząc przed siebie nie mrużcie oczu. Jeśli macie kogoś obok (np. Narzeczonego), to ustawcie go przed sobą i zobaczcie, jak pod jego nosem tworzy się cień. Takie mocne światło tworzy ogromne kontrasty, które choć mają swój charakter dają zdecydowanie gorsze warunki oświetleniowe.

Nie trudno się domyśleć, że złota godzina to pora, kiedy słońce chyli się ku zachodowi lub dopiero co wschodzi. To właśnie takie zdjęcia, przy zachodzie słońca, uwielbiamy chyba najbardziej. Zdjęcia zakochanych przy zachodzie słońca to klasyka, która nigdy się nie nudzi. O takiej porze nie mrużymy oczu, a światło jest rozproszone.

Sesja narzeczeńska cena

Jeśli jesteście klientami naszej firmy, to w pakiecie taka sesja narzeczeńska kosztuje… (jak jesteś klientem to wiesz, że tanio 😉 natomiast z tego co się orientuje takie sesji oscylują między 800 a 1800zł. Przeanalizujcie wszystkie te informacje i dajcie się przekonać 🙂

Pisząc ten artykuł, chciałem, abyście mogli w czytelny sposób zobaczyć jak niewielkim kosztem finansowym, możecie zyskać więcej, niż byście mogli przypuszczać. Proszę, pozostaw komentarz pod wpisem.

8 komentarzy

 1. Ja zdecydowałam się na sesję narzeczeńską i nie żałuję. Mam teraz cudowną pamiątkę, do której z przyjemnością wracam czasem z moim mężem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *