Ozdoby sali weselnej – winietki ślubne, księga gości i wiele innych

Ozdoby sali weselnej – winietki ślubne, księga gości i wiele innych

Winietki ślubne, księga gości czy podziękowania za uczestnictwo w wydarzeniu to bardzo miłe akcenty, które sprawią, że ceremonia i wesele będą kojarzone jeszcze bardziej pozytywnie. Oprócz tego są praktycznymi ozdobami sali weselnej – wysyłają sygnał, że podczas organizacji wesela zadbaliśmy o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Dowiedz się, na jakie ozdoby sali weselnej warto postawić.

Księga gości na weselu

Księga gości to dodatkowa atrakcja dla gości na weselu, która pozwala poczuć im się wyjątkowo. Informuje osoby uczestniczące w wydarzeniu, że ich zdanie się liczy. Może zawierać pytania do gości od pary młodej lub mieć postać czystego albumu, w którym goście będą wpisywać życzenia oraz swoje przemyślenia na temat ceremonii. W późniejszym czasie księgi gości są doskonałą pamiątką dla pary młodej. Znane są także rozwiązania takie jak ankieta weselna, z której można zrobić księgę gości, umieszczając je w segregatorze lub pozostawiając na pamiątkę dla zaproszonych.

Winietki na stole weselnym jako podstawa

Winietki na stół weselny to podstawa, która pozwoli uniknąć chaosu i odnaleźć swoje miejsce na sali. Pomysł na winietki ślubne powinien wynikać z wyboru innych dekoracji – motywy na winietki ślubne muszą pasować do wystroju stołu. Jeśli organizujemy wesele w stylu boho lub rustykalnym, winietki powinny być wykonane z ekologicznego papieru i nawiązywać do natury. W przypadku wydarzeń w stylu nowoczesnym postawmy na minimalizm oraz pozłacane dekoracje. Na wesela glamour można z powodzeniem wybierać nietypowe winietki ślubne, bogato zdobione cyrkoniami, kwiatami czy ciekawą fakturą. Jeśli szukasz ciekawych, estetycznych pomysłów zdecyduj się np. na winietki ślubne na szpilce.

Ozdoby sali weselnej
Winietka na szpilce

Podziękowania dla gości

Podziękowania dla gości weselnych to miły akcent, który urozmaici każde wesele, a jednocześnie będzie świetną dekoracją stołu. Wszakże najczęściej rozkłada się je pomiędzy zastawą jeszcze przed rozpoczęciem wesela. Świetnie sprawdzają się w tym zastosowaniu niewielkie upominki takie jak mydła, świeczki, słodycze, malutkie wina czy domowe nalewki. Alternatywnie zamiast tradycyjnych podziękowań na stole można zdecydować się na pudełka na ciasta z rączką i podziękowaniami. Jest to świetny sposób na wyrażenie swojej wdzięczności za przybycie, a jednocześnie okazja do osobistego pożegnania i podziękowania każdemu z gości.

tradycyjna winietka ślubna
Tradycyjna winietka ślubna

Kwiaty na stół weselny

Kwiaty na stół weselny to jedne z podstawowych dekoracji sali weselnej. Ich zadaniem jest urozmaicić i ozdobić przestrzeń, jednak trzeba pamiętać, że nie mogą utrudniać rozmów czy utrzymywania kontaktu wzrokowego pomiędzy gośćmi. Muszą zatem być odpowiedniej wysokości i nie zajmować zbyt dużo miejsca na stole. Powinny także ładnie korespondować z bukietem ślubnym panny młodej. Najlepiej, jeśli do ich wykonania użyjemy tych samych kwiatów. Wśród najczęściej wybieranych gatunków można wymienić róże, piwonie, hortensje, gipsówki, goździki, eustomy czy lilie. Warto decydować się na kwiaty w jasnych lub pastelowych odcieniach.

Plan wesela oraz menu

Chociaż plan wesela oraz menu weselne nie są wyłącznie ozdobą sali, mogą pełnić również funkcje dekoracyjne. Oczywiście ich podstawowym zadaniem jest informowanie gości o przebiegu wydarzenia, by uniknąć chaosu, jednak są wyjątkowo atrakcyjnym akcentem zarówno dla pary młodej, jak i gości. Powinny nawiązywać wyglądem do pozostałych dekoracji i być umieszczone w widocznym miejscu. Dane na nich muszą być kompletne – powinny zawierać spis dań lub atrakcji oraz godziny, w jakich będą się one pojawiać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *