Krówki weselne jako element dekoracji weselnej – jak wykorzystać słodycze w aranżacji sali weselnej?

Małżeńskie krówki to cukierki, które mogą nie tylko pełnić funkcję upominku dla gości weselnych, ale także stać się elementem dekoracji podczas ślubnego przyjęcia. Pomysłów na wykorzystanie słodkich krówek jest naprawdę wiele, a jedyne, co może nas ograniczać, to nasza wyobraźnia. W dalszej części artykułu podsuwamy kilka sugestii na to, jak wykorzystać krówki do aranżacji sali weselnej!

Jak wykorzystać krówki z nadrukiem na weselnym przyjęciu?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Dlatego też poświęcamy bardzo dużo uwagi, by dzień ten był wyjątkowy i niezapomniany. Każdy szczegół, każdy element powinien być dopięty na ostatni guzik i nie ma tutaj miejsca na półśrodki.

Ważną składową idealnego przyjęcia weselnego jest odpowiednie przygotowanie sali, by jej wygląd zapierał dech w piersi. Koniecznie muszą znaleźć się na niej kwiaty, świece, słodycze, odpowiednie obrusy i materiały, balony i tiule. To wszystko musi stanowić jedną całość.

Pośród tych elementów mogą pojawić się smakowe krówki ślubne w woreczku, które przeważnie stanowią prezent, upominek będący podziękowaniem dla weselnych gości za przybycie na nasze święto.

Zestaw pudełek z krówkami dla gości weselnych dostępny u producenta krówek weselnych, w sklepie Cukrówki

Krówki można wykorzystać jako jadalny, i co najważniejsze smaczny, element weselnej dekoracji. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na aranżację sali i domu weselnego.

  1. Centerpiece – to centralny element stołu, który zostaje odpowiednio przyozdobiony, by przykuwał uwagę. Krówki mogą stanowić część tej dekoracji, na przykład zostać umieszczone w ozdobnych naczyniach lub na eleganckich paterach. Warto, aby ich papierki były w kolorach, które pasują do stylistyki wesela. Całość może wyglądać jeszcze bardziej elegancko, na przykład dzięki dodaniu kwiatów, wstążek i innych ozdób. W ten sposób można tworzyć niezapomniane i kreatywne dekoracje.
  2. Deserowe stoły – krówki mogą stać się częścią deserowego stołu lub deserowej wyspy, która zwykle znajduje się w centralnej części sali. Pojawia się tam różnych słodyczy, więc nie może tam też zabraknąć weselnych krówek. Odpowiednie, eleganckie wyeksponowanie poszczególnych słodkości nada całemu miejscu smakowitego i niezapomnianego charakteru.
  3. Cukierkowy bufet – to rozwiązanie, które może zostać stworzone z myślą o dzieciach, ale i dorośli pewnie chętnie odwiedzą to miejsce. To tam dzieciaki mogą odbierać małe papierowe tytki wypełnione różnymi słodyczami, krówkami czy pralinkami. Bufet można też wykorzystać do późniejszego przekazywania krówkowych upominków, które będą pożegnalnym prezentem dla naszych weselnych gości. Różnica między stołem a bufetem polega na tym, że bufet obsługiwany jest przez osobę lub osoby, które będą wydawać słodycze.
  4. Upominki przy miejscach dla gości – cukierkowe słoiczki imienne z krówkami mogą zastąpić tabliczki wskazujące miejsca dla gości. Można także postawić tradycyjne tabliczki, a słoiczki bez imion wykorzystać jako słodki prezent powitalny i umieścić przy talerzu każdego z biesiadników.

Słodkie małżeńskie krówki, mogą być elementem weselnych dekoracji


Tanie krówki na wesele z personalizowanym nadrukiem mogą być wykorzystane jeszcze na wiele innych sposobów. Można zamocować je na sznureczkach baloników z helem, co sprawi, że będą one unosić się nad podłogą.

Można również wykorzystać je jako nagrody w zabawach dla dzieci i dorosłych – np. ukryć w ogrodzie i poprosić dzieci, by znalazły ich jak najwięcej. Pomysłów jest bardzo wiele, dlatego naprawdę warto spróbować wykorzystać te cukierki na naszym weselu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *