Kamerzysta ślubny – wszystko, co musisz wiedzieć, zanim zamówisz film z wesela 

Towarzyszy parze ślubnej od wyjścia z domu do oczepin włącznie. Jest filmowcem, scenarzystą, montażystą w jednym, a czasem nawet operatorem drona. Powinien być też trochę psychologiem, wodzirejem i mistrzem dobrego nastroju. O kim mowa? O kamerzyście ślubnym! Sprawdź, dlaczego nie warto z niego rezygnować na weselu. 

Film ze ślubu – pamiątka na całe życie

Jeśli film weselny kojarzy Ci się z nagraniem z szuflady Twoich rodziców, na którym przez trzy godziny możesz oglądać, jak wujek Władek przydeptuje nogi cioci Irence, to zdecydowanie musisz nadrobić zaległości. Praca ekipy weselnych filmowców wygląda dziś całkowicie inaczej! 

Gdzie szukać dobrego kamerzysty ślubnego na Śląsku? W internecie znajdziesz wiele stron, na których prezentują oni swoje portfolio. Zawsze też warto podpytać znajomych o polecane ekipy filmowe. Zacznijmy jednak od tego, jak wygląda praca kamerzysty na ślub.  

Kamerzysta ślubny  – co oferuje i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Monotonny, kilkugodzinny film z wesela to już przeszłość. Doświadczone ekipy filmowców proponują dziś przede wszystkim teledyski ślubne. Czym jest taki teledysk ślubny? To krótki, dwu- lub trzyminutowy klip, który w skrócie i przy fantastycznej muzyce opowiada historię Waszego Wyjątkowego Dnia. 

Teledysk może być nakręcony w różnym stylu – to zależy od Waszego gustu, ale też od specjalizacji konkretnej ekipy. Często są w nim zaskakujące elementy, śmieszne sceny, pojawiają się wypowiedzi gości i życzenia. Taki teledysk będzie najlepszą pamiątką z Twojego wesela!

Teledysk do Ciebie nie przemawia? Możesz postawić na dłuższy film. Jak długi? W przypadku kamerzystów ze Śląska z firmy OniFilmują będzie to 20 lub 45 minut do wyboru. Dłuższy film naprawdę nie ma sensu i wie o tym każdy, komu kurzy się w szufladzie wspomniane wcześniej trzygodzinne wideo. 

Jeśli masz ochotę na coś specjalnego, możesz też zamówić pakiet z usługą filmowania z drona. W ten sposób filmowcy mogą nakręcić malownicze ujęcie z wyjścia kościoła lub z domu pary młodej. Zwróć jednak uwagę, że nie każdy kamerzysta na wesele z Katowic czy z innych miejscowości oferuje tę usługę, ponieważ wymaga ona dodatkowego sprzętu. Szukaj tych, którzy nim dysponują!

Kamerzysta na wesele – 6 pytań, które warto zadać przed podpisaniem umowy

Ekip oferujących usługę kamerzysty na ślub na Śląsku jest sporo. Jak znaleźć tę najlepszą? Oto, o co warto spytać filmowców:

  1. Co dokładnie zawiera oferta i jakie pakiety masz do dyspozycji? Czy dron jest w cenie? Czy oprócz klasycznego filmu i teledysku ze ślubu i wesela będzie to również plener? 
  2. Jak długo trwa praca kamerzysty i co w sytuacji, gdy kręcenie się przedłuży?
  3. Czy dojeżdżają bezpłatnie do klienta i do ilu kilometrów?
  4. Ilu operatorów jest wliczonych w usługę? To istotne, ponieważ film z dwóch ujęć jest zdecydowanie ciekawszy, a do tego minimalizuje się ryzyko całkowitego braku filmu z powodu awarii sprzętu. 
  5. Kiedy otrzymasz film? Pamiętaj, że w przypadku profesjonalnej firmy będzie to co najmniej 3-4 miesiące. Przykład? Wspomniana wcześniej ekipa Oni Filmują oferująca usługę kamerzysty na wesele w Częstochowie, Katowicach czy w innym mieście, dostarcza filmy z jednodniowego wesela po 3 miesiącach, z dwudniowego – po 5 miesiącach. 
  6. W jakiej formie otrzymasz wideo? Fajnie, aby była to ładna pamiątka. Co powiesz na pendrive w grawerowanym drewnianym pudełku? 

Kamerzysta ślubny na Śląsku – kiedy zacząć szukać i ile kosztuje taka usługa? 

Odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi – jak najwcześniej. Doświadczone i polecane ekipy mają często zajęte grafiki na rok czy dwa lata do przodu. Szybsze zabukowanie filmowców ślubnych to też sposób na lepszą cenę.

Ile kosztuje usługa kamerzysty na wesele w Sosnowcu czy innej miejscowości z województwa śląskiego? Wszystko zależy od wybranego pakietu usług. Minimalny budżet to jednak ok. 2-3 tys. zł, a maksymalny – nawet 10 tys. zł i więcej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *