Ile kosztuje sesja zdjęciowa u fotografa

Ile kosztuje sesja zdjęciowa ? A może jednak darmowa sesja?

Czy pytanie „ile kosztuje samochód?” jest pytaniem konkretnym czy zbyt ogólnym? Właśnie dlatego pytanie ile kosztuje sesja zdjęciowa również nie jest zbyt precyzyjne. Tak na dobra sprawę, to jak dobrze poszukacie to i znajdziecie oferty sesji darmowych. Jak to darmowe sesje zdjęciowe ? Gdzie? Już tłumaczę. Nie istnieją darmowe sesje zdjęciowe tak jak korzystanie z facebook-a nie jest darmowe (co on bredzi?! przecież ja nie płacę). Dzisiaj płacimy inaczej. Facebook zarabia na nas, ponieważ zgadzamy się „Sprzedać” za korzystanie z niego, wszelkie informacje o nas, które później są wykorzystane do celów marketingowych. Darmowe sesje zdjęciowe natomiast działają w ten sposób, że „sprzedajcie” swoje wizerunki fotografowi, który później umieszcza jest w sieci i służą mu jako reklama.

sesja narzeczeńska inspiracje sesja w sadzie

Gdzie najmniej zapłacimy za sesje zdjęciową?

Koszty uzależnione są między innymi od marki fotografa, ale również od lokalizacji. Na wschodzie kraju zapłacimy mniej za sesje zdjęciową, choć i w stolicy możemy znaleźć tanie sesje zdjęciowe. My mieszkamy na mazurach i takie sesje zdjęciowe są czasami o połowę tańsze, aniżeli te na zachodzie kraju. Jest to zupełnie logiczne. Tam gdzie średnia krajowa jest wyższa, tam sesje będą droższe i na odwrót.

Jeśli chcielibyśmy zaoszczędzić jeszcze więcej na sesji zdjęciowej, a mimo to chcielibyśmy mieć wydrukowane zdjęcia. Należy wziąć pod uwagę samodzielne drukowanie i jakość tonera do drukarki, które wpływają na ostateczny wygląd zdjęcia.

Czy cena zawsze równa się jakość ?

Oczywiście, że nie. Jednak kiedy coś jest bardzo tanie, to powinna zaświecić się nam już żółta lampka. Upewnij się czy w portfolio fotografa są zdjęcia takiej jakości jakiej oczekujesz. Profesjonalny fotograf to nie tylko dobry warsztat fotograficzny, ale również człowiek przy którym poczujesz się swobodnie, bez spięcia. Zanim zdecydujesz najlepiej zadzwoń i zamień z nim kilka zdań. Nawet krótka rozmowa telefoniczna może pomóc rozeznać czy to właściwa osoba. Możesz też sprawdzić jego media społecznościowe. Ja osobiście tak prowadzę nasz profil na instagramie, żeby potencjalni klienci mogli zobaczyć czy jestem właśnie dla nich. Link do naszego instagrama – instagram.com/ledzinski_pl

sesja zdjęciowa ile kosztuje

UWAŻAJ na

Nie zarejestrowane firmy nie ponoszą konsekwencji i reklamacja stoi tam pod znakiem zapytania. Dodatkowe ryzyko to to, że nigdy nie wiesz czy taki fotograf potraktuje Cię poważnie czy może akurat „coś mu wypadnie”. Pamiętajcie, że firma „krzak” nie musi specjalnie dbać o reputacje w przeciwieństwie do zarejestrowanych firm, które płacą zus i podatki.

Ile kosztuje sesja zdjęciowa u fotografa?

Koszt sesji zdjęciowych u dobrych fotografów oscyluje w granicach 500 – 1000zł jeśli chodzi o krótkie sesje indywidualne. Sesje zdjęciowe ślubne, to już inna półka cenowa i jeśli dobrze się orientuje, to koszt sesji zdjęciowej ślubnej wynosi minimum 1000zł. Oczywiście tak jak wspomniałem wyżej, możecie znaleźć tańsze oferty i wynika to z wielu czynników, które kształtują cenę.

Zapraszamy do sprawdzenia naszego PORTFOLIO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *