Jak sami możecie zauważyć trafiliście na stronę mieszkańca Giżycka. Jesteśmy małżeństwem fotografów i poza tym, że postaramy się odpowiedzieć na pytanie – co warto zwiedzić w Giżycku? To oczywiście dodamy na koniec coś czego nie mieliście w planach, a okaże się to fajnym pomysłem.

Giżyckie molo spacerowe

Największa tego typu budowlę na Mazurach. Giżyckie molo ma długość 406,94 m i ustępuje w Polsce jedynie sopockiemu. Umocniona, betonowa budowla nie biegnie prosto w wodę, jak konstrukcja w Sopocie, tylko po ok. 72 m zmienia kierunek na równoległy do brzegu jeziora, pełniąc rolę falochronu dla portu Żeglugi Mazurskiej oraz Ekomariny. Spacer po giżyckim molo, to jedna z ciekawszych atrakcji Giżycka. Z tarasu widokowego i odbiegającej od niego kładki spacerowej możemy obserwować portową krzątaninę statków i jachtów, zaś od południa otwiera się przed naszymi oczyma szeroki wodny przestwór jeziora Niegocin. 

fot: https://www.gizycko.info/

Rejsy statkiem

Na hasło Giżycko Atrakcje, nie można pominąć rejsu statkiem. Wiadomo, że atrakcyjność takiej wycieczki uzależniona jest od pogody, ale tak jest z większością atrakcji na mazurach. Osobiście polecam rejs nie dłuższy niż 90 minut. Weźcie ze sobą dobry aparat, ponieważ widoki są piękne, a na pokładzie statku możecie zrobić sobie kilka zdjęć z bliskimi. Możecie też oczywiście zatrudnić do tego fotografa z Giżycka, czyli mnie lub Natalię:)

giżycko atrakcje rejsy statkiem
fot. https://www.zeglugamazurska.com.pl/

Kładka piesza nad kanałem łuczańskim – Giżycko atrakcje

Spacer nad kanałem? A może wycieczka rowerowa? Ta kładka to idealne rozwiązanie dla rowerzystów. Przejazd jest bardzo atrakcyjny. Inwestycja stanowiła fundamentalne przedsięwzięcie zarówno pod względem infrastrukturalnym, jak i finansowym. Koszt budowy kładki stanowił około 10 proc. budżetu miasta. Przedmiotowa inwestycja była kluczowym elementem w komunikacji miejskiej. Giżycko podzielone jest na dwie części Kanałem Łuczańskim. Oba brzegi połączone były zabytkowym mostem obrotowym (jednym z nielicznych w Europie) oraz kładką dla pieszych wybudowaną w ubiegłym stuleciu. Wychodząc problemowi naprzeciw, powstał obiekt, który poprzez zastosowanie odpowiednich spadków ciągów pieszo-rowerowych i budowę wygodnych schodów umożliwia poruszanie się mieszkańcom między dwoma brzegami kanału bez przeszkód architektonicznych. Dodatkowo w ramach inwestycji powstało miejsce służące rekreacji oraz wyremontowana została cześć kanału. Cały obiekt poprzez zastosowanie konstrukcji sprężonej oraz wypełnienie balustrad szkłem sprawia wrażenie lekkiej konstrukcji, która nie zaburza ładu przestrzennego, a w połączeniu ze stonowaną kolorystyką stanowi uzupełnienie zagospodarowania części miasta, która objęta jest ochroną konserwatorską. Giżycka kładka znalazła się także w gronie najlepszych – 25 nominowanych inwestycji polskich w konkursie TOP Inwestycje Komunalne 2020.

fot. https://gazetaolsztynska.pl/

Most obrotowy w Giżycku

W porze letniej przy moście obrotowym jest mnóstwo osób, które podziwiają jeden z dwóch mostów obrotowych w całej europie!

fot. https://mazury24.eu/

Twierdza Boyen Giżycko

Od kilku lat na twierdzy boyen odbywają się pokazy – rekonstrukcje bitwy – ogromnie polecam! Jestem porażony faktem, że na oficjalnej stronie giżycka, nie ma o tym słowa. Pełna oferta dla zwiedzających dostępna jest na oficjalnej stronie operatora Twierdzy Boyen:
www.twierdza.gizycko.pl

fot. https://atrakcje.mazury.pl/twierdza-boyen/

Park Linowy Wiewióra – Giżycko Atrakcje

Największy Park Linowy na Mazurach! 5 różnych tras, 70 przeszkód, 10 tyrolek w tym 4 nad jeziorem, od 3 do 12 metrów wysokości nad ziemią, około 4.200 metrów lin, atrakcje dla każdej grupy wiekowej. Park Linowy Wiewióra jest jedną z głównych atrakcji w Giżycku – w przepięknej stolicy mazurskich jezior. Oferuje możliwość aktywnego spędzenia czasu dla całych rodzin, grup zorganizowanych, pojedynczych gości w różnym przedziale wiekowym. Park zlokalizowany jest w malowniczym w lesie nad jeziorem Popówka Mała, nieopodal znajduje się również warta zobaczenia Twierdza Boyen. Nasz Park jest największym tego typu obiektem na Mazurach i z pewnością wyróżnia się również z pośród innych Parków w całej Polsce. Wyjątkowymi atrakcjami są z pewnością 4 przejazdy linowe (tyrolki) nad jeziorem, oraz unikatowy wielki basen z 10tyś piłeczek. Zapraszamy serdecznie do wspólnej bezpiecznej zabawy na wysokości! Więcej informacji na stronie internetowej www.parkwiewiora.pl

giżycko atrakcje park linowy wiewiora
fot. www.parkwiewiora.pl

Pamiątkowe zdjęcia z Mazur? Giżycko Atrakcje

Ciężko jest zrobić zdjęcie, kiedy chcemy być na nim WSZYSCY. Może nie braliście tego wcześniej pod uwagę, ale zachęcamy do rozważenia zakupu u nas takiej usługi. Mamy doświadczenie w fotografii od 2008r. Stawiamy na naturalne zdjęcia, a Natalia ma świetny kontakt z dziećmi. Czy nie fajnie byłoby mieć kilka takich zdjęć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *