Giżycko ATRAKCJE okiem mieszkańca

fotograf z mazur

Giżycko ATRAKCJE okiem mieszkańca

Jak sami możecie zauważyć trafiliście na stronę mieszkańca Giżycka. Jesteśmy małżeństwem fotografów i poza tym, że postaramy się odpowiedzieć na pytanie – co warto zwiedzić w Giżycku? To oczywiście dodamy na koniec coś czego nie mieliście w planach, a okaże się to fajnym pomysłem.

Koło widokowe „Giżycko eye”?

20 kwietnia 2023 roku wykonałem poniższe zdjęcie, czyli jeszcze przed jego oficjalną premierą. Swoją drogą tak sobie myślę, że Ci co pierwsi z niego skorzystają, to w sumie nawet odważni ludzie, bo przecież nigdy nie wiadomo… Może to koło przeturla się wprost do jeziora;) Tak czy siak. Nie znam jeszcze nazwy tego cudeńka, ale robi wrażenie i myślę, że przyciągnie mnóstwo ludzi.

koło widokowe Giżycko lunapark

Giżyckie molo spacerowe

Największa tego typu budowlę na Mazurach. Giżyckie molo ma długość 406,94 m i ustępuje w Polsce jedynie sopockiemu. Umocniona, betonowa budowla nie biegnie prosto w wodę, jak konstrukcja w Sopocie, tylko po ok. 72 m zmienia kierunek na równoległy do brzegu jeziora, pełniąc rolę falochronu dla portu Żeglugi Mazurskiej oraz Ekomariny. Spacer po giżyckim molo, to jedna z ciekawszych atrakcji Giżycka. Z tarasu widokowego i odbiegającej od niego kładki spacerowej możemy obserwować portową krzątaninę statków i jachtów, zaś od południa otwiera się przed naszymi oczyma szeroki wodny przestwór jeziora Niegocin. 

giżycko zdjęcia z lotu ptaka

Rejsy statkiem

Na hasło Giżycko Atrakcje, nie można pominąć rejsu statkiem. Wiadomo, że atrakcyjność takiej wycieczki uzależniona jest od pogody, ale tak jest z większością atrakcji na mazurach. Osobiście polecam rejs nie dłuższy niż 90 minut. Weźcie ze sobą dobry aparat, ponieważ widoki są piękne, a na pokładzie statku możecie zrobić sobie kilka zdjęć z bliskimi. Możecie też oczywiście zatrudnić do tego fotografa z Giżycka, czyli mnie lub Natalię:)

Kładka piesza nad kanałem łuczańskim – Giżycko atrakcje

Spacer nad kanałem? A może wycieczka rowerowa? Ta kładka to idealne rozwiązanie dla rowerzystów. Przejazd jest bardzo atrakcyjny. Inwestycja stanowiła fundamentalne przedsięwzięcie zarówno pod względem infrastrukturalnym, jak i finansowym. Koszt budowy kładki stanowił około 10 proc. budżetu miasta. Przedmiotowa inwestycja była kluczowym elementem w komunikacji miejskiej. Giżycko podzielone jest na dwie części Kanałem Łuczańskim. Oba brzegi połączone były zabytkowym mostem obrotowym (jednym z nielicznych w Europie) oraz kładką dla pieszych wybudowaną w ubiegłym stuleciu. Wychodząc problemowi naprzeciw, powstał obiekt, który poprzez zastosowanie odpowiednich spadków ciągów pieszo-rowerowych i budowę wygodnych schodów umożliwia poruszanie się mieszkańcom między dwoma brzegami kanału bez przeszkód architektonicznych. Dodatkowo w ramach inwestycji powstało miejsce służące rekreacji oraz wyremontowana została cześć kanału. Cały obiekt poprzez zastosowanie konstrukcji sprężonej oraz wypełnienie balustrad szkłem sprawia wrażenie lekkiej konstrukcji, która nie zaburza ładu przestrzennego, a w połączeniu ze stonowaną kolorystyką stanowi uzupełnienie zagospodarowania części miasta, która objęta jest ochroną konserwatorską. Giżycka kładka znalazła się także w gronie najlepszych – 25 nominowanych inwestycji polskich w konkursie TOP Inwestycje Komunalne 2020.

fot. https://gazetaolsztynska.pl/

Giżycko atrakcje turystyczne | Most obrotowy w Giżycku

W porze letniej przy moście obrotowym jest mnóstwo osób, które podziwiają jeden z dwóch mostów obrotowych w całej europie!

fot. https://mazury24.eu/

Twierdza Boyen Giżycko

Od kilku lat na twierdzy boyen odbywają się pokazy – rekonstrukcje bitwy – ogromnie polecam! Jestem porażony faktem, że na oficjalnej stronie giżycka, nie ma o tym słowa. Pełna oferta dla zwiedzających dostępna jest na oficjalnej stronie operatora Twierdzy Boyen:

fot. https://atrakcje.mazury.pl/twierdza-boyen/

Park Linowy Wiewióra – Giżycko Atrakcje

Największy Park Linowy na Mazurach! 5 różnych tras, 70 przeszkód, 10 tyrolek w tym 4 nad jeziorem, od 3 do 12 metrów wysokości nad ziemią, około 4.200 metrów lin, atrakcje dla każdej grupy wiekowej. Park Linowy Wiewióra jest jedną z głównych atrakcji w Giżycku – w przepięknej stolicy mazurskich jezior. Oferuje możliwość aktywnego spędzenia czasu dla całych rodzin, grup zorganizowanych, pojedynczych gości w różnym przedziale wiekowym. Park zlokalizowany jest w malowniczym w lesie nad jeziorem Popówka Mała, nieopodal znajduje się również warta zobaczenia Twierdza Boyen. Nasz Park jest największym tego typu obiektem na Mazurach i z pewnością wyróżnia się również z pośród innych Parków w całej Polsce. Wyjątkowymi atrakcjami są z pewnością 4 przejazdy linowe (tyrolki) nad jeziorem, oraz unikatowy wielki basen z 10tyś piłeczek. Zapraszamy serdecznie do wspólnej bezpiecznej zabawy na wysokości! Więcej informacji na stronie internetowej parkwiewiora.pl

giżycko atrakcje park linowy wiewiora
fot. www.parkwiewiora.pl

Pamiątkowe zdjęcia z Mazur? UMÓWCIE SIĘ NA SESJE W PLENERZE!

Ciężko jest zrobić zdjęcie, kiedy chcemy być na nim WSZYSCY. Może nie braliście tego wcześniej pod uwagę, ale zachęcamy do rozważenia zakupu u nas takiej usługi. Mamy doświadczenie w fotografii od 2008r. Stawiamy na naturalne zdjęcia, a Natalia ma świetny kontakt z dziećmi. Czy nie fajnie byłoby mieć kilka takich zdjęć? Koniecznie kliknijcie w KONTAKT i zapytajcie o ofertę.

koniecznie zobacz

Pastwisko Mazury | Gorący wieczór panieński!

Dziewczyny dały czadu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *