Kasia i Łukasz | Wesele w Hotelu nad Pisą

Przygotowania do ślubu

Jak to się właściwie zaczęło? Zrobiłem mały wywiad z Kasią na sesji plenerowej i dowiedziałem się, że kiedy zobaczyła nasze zdjęcia ślubne u swoich znajomych, którzy skorzystali z naszych usług rok wcześniej to wiedziała, że chce właśnie takiej fotografii. To najlepsze co mogło się nam przytrafić – klient, który chce właśnie twojego stylu zdjęć ślubnych w swoim albumie .

W tym sezonie pogoda nie rozpieszczała i wcale nie zapowiadało się, aby miała rozpieścić tym razem ale… jednak!

Wyszło słońce i przybyło dużo pozytywnej energii do działania, ale nie będę tutaj pisać o pogodzie – zauważyłem, że chyba zbyt często zdaje raport z dnia ślubu zamiast opisać to jakoś fajnie, ale usprawiedliwię się tym, że akurat w moim fachu to nie tekst jest priorytetem, a zdjęcia ślubne.

Dobrze jest być na miejscu trochę wcześniej zanim wszystko się zacznie, dlaczego? Dlatego, że jest to czas na oswojenie gości weselnych z obecnością fotografa i jego obiektywem. Lubię zamieć wcześniej z ludźmi kilka zdań, żeby wiedzieli, że nie traktuje ich jak jakiegoś produktu, który należy sfotografować.

Twarz Panny młodej od razu wydała mi się znajoma, ale nie wiedziałem niestety skąd (co jak wcześniej wspomniałem wyjaśniło się na sesji plenerowej – Kasia była świadkową na tamtym ślubie). Zobaczcie więc zdjęcia i przeczytajcie co było dalej 😉

 

suknia ślubna na wieszakukolczyki w pudełku swarovski

suknia ślubna na wieszaku w pokojupanna młoda robi selfiepanna młoda z siostrzenicąpanna młoda trzyma suknie ślubnązapinanie sukni ślubnej panny młodejpanna młoda nakłada kolczykidziecko przygląda się pannie młodejświadkowa nakłada podwiązkędziecko z lalką w rękupanna młoda pozuje do zdjęćkolaż ze zdjęć ślubnychPan młody idzie do domupan młody i świadek idą po schodachpan młody wchodzi do pokojupara młoda daje sobie buziakamama pani młodej błogosławitata pani młodej błogosławi

Ceremonia  ślubu w kościele w Szymonce

Ślub Kasi i Łukasza odbył się w przepięknym kościele, w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szymonce. Z perspektywy fotografa ślubnego to jeden z tych kościołów, w których nie musisz się specjalnie gimnastykować, aby efekt był zadowalający. W tym konkretnym przypadku efekt był dla mnie więcej niż zadowalający. Zobaczcie sami:

wieża kościoła w szymoncekościół w Szymoncewejście kościoła w szymonceołtarz kościoła w szymoncepara młoda idzie do kościołapara młoda idzie ze świadkamigoście przybywają do kościołagoście wchodzą do kościoładzieci śmieją się w kościelepara młoda czeka przed kościołemświadkowa wybucha śmiechemtata prowadzi pannę młodą do ołtarzatata prowadzi pannę młodą do pana młodegotata żegna córkępara młoda stoi przed ołtarzempara młoda i świadkowie przed ołtarzemświadkowa czyta czytanie w kościelepara młoda słucha kazaniapara młoda trzyma się za dłonieksiądz przemawia do wiernych na ślubieksiądz mówi do pary młodej robi zdjęcie smartfonem w kościelepara młoda staje do przysięgiPan młody patrzy na pannę młodąpanna młoda patrzy na pana młodegoksiądz błogosławi młodej parzeobrączki na poduszcepan młody nakłada obrączkę pan młody składa przysięgę pan młody nakłada obrączkę pannie młodejnakładanie obrączkiświadkowa uśmiecha siępani młoda nakłada obrączkę panu młodemuwnętrze kościoła w szymoncepara młoda przyjmuje komunię para młoda klęczy przed ołtarzembukiet ślubny świadkowejpara młoda przed ołtarzem patrzy na siebiepara młoda otrzymuje błogosławieństwopara młoda klęczy przed ołtarzem 2konfetti przed kościołempocałunek pary młodejgoście składają życzeniarodzice pary młodej składają życzeniatata pana młodego daje buziakagoście przed kościołem składają życzenia

Przyjęcie weselne w Piszu

Wesele miało miejsce w Piszu, a konkretnie w Hotelu nad Pisą. Byłem pod wrażeniem roztańczonych gości, którzy naprawdę rozpalili parkiet do czerwoności.

W tym miejscu chciałbym pochwalić Pana Dj-a, który prowadził zabawę. Wiedział on, że goście w przerwach pomiędzy tańcami lubią porozmawiać i dobierał po pierwsze spokojniejszą muzykę, a po drugie wyciszał ją! Uważam, że jeśli chodzi o wybór Dj-a na wesele jest to bardzo istotny szczegół. Przy okazji tego tematu chciałbym Was zachęcić do przeczytania ciekawego artykułu dotyczącego gości weselnych, w tym kwestii wyboru muzyki na wesele: LINK.

goście gromadzą się przed salą weselnągoście przed salą weselnąpara młoda przyjeżdża pod salępara młoda uśmiecha się do zdjęćpan młody pomaga wyjść żonierodzice czekają z chlebem i soląpowitanie pary młodej przez rodzicówpara młoda chleb i sólpan młody przenosi pannę młodą przez prógsala weselna hotelu nad pisąimiona pary młodej na ozdobiepaństwo młodzi z szampanem w rękuświadek przemawia na weselupaństwo młodzi słodzą wódkępierwszy taniec państwa młodychpierwszy taniec pary młodejpan młody podnosi pannę młodąpan młody trzyma żonę w ramionachpanna młoda w ramionach mężapanna młoda przytulona do mężąpara młoda całuje sięmama pana młodego ogląda tanieczabawa weselnazabawa weselna w hotelu nad pisązabawa weselna w piszugoście weselni przy barzepanna młoda z gośćmizdjęcia gości weselnychpanna młoda tańczy z tatątańce na sali w hotelu nad pisągoście piją wódkę na weselupanna młoda z gośćmi weselnymipara młoda czeka na niespodziankęmikrofon i laptopentuzjazm na sali weselnejpanna młoda tańczy z bratempocałunek podczas tańca na weselugoście dobrze się bawią na weseluprzyłapani podczas piciataniec świadkowej z partneremwychylona w tańcu kobietatańce na sali w hotelu nad pisą 2zabawne zdjęcie ze smartfonemwskazują palcem na fotografa ślubnegomężczyzna tańczy na weseluzabawna mina pani na weselupani w czerwonej sukiencetort z racami para młoda uśmiecha się do siebienowożeńcy przy torcie weselnymnowożeńcy karmią się tortem weselnymkobieta robi zdjęcie smartfonem nowożeńcomiphone w ręku gościa weselnegopanna młoda robi selfie z gośćmi na weselugoście weselni w maskachświadkowa tańczy na weseludobra zabawa na sali weselnejśmieszny taniec na weselukobieta patrzy w stronę fotografa ślubnegogoście w kolejce do księgi gościpamiątka od gości dla nowożeńcówpan młody dobrze się bawifotobudka na weselutaniec brata panny młodejzabawa weselna 5artystyczne zdjęcie ślubnewtuleni na weselugość pije wódkę na weseluśmieszne zdjęcie z fotobudkiartystyczne zdjęcie na sali weselnejwężyk na weselu w hotelu nad pisąnowożeńcy zaczynają oczepinypanna młoda na oczepinachzabawa oczepinowa na weselu pomysł na zabawę oczepinowąchłopak złapał muszkę na weseludobra zabawa podczas oczepinzaangażowanie gości weselnychdobra zabawa na oczepinachsesja zdjęciowa nowożeńców w lesiesesja zdjęciowa w lesie miejskimfotografia artystyczna w lesienajlepsze zdjęcia ślubnetrampki panny młodejnowożeńcy spacerują brzegiem plażynowożeńcy spacerują brzegiem plaży na pierkunowienowożeńcy w polu kukurydzysesja zdjęciowa w polu kukurydzyzdjęcie ślubne w kukurydzypocałunek nowożeńców w polu kukurydzyzdjęcie ślubne na opuszczonym lotniskuwesołe zdjęcie ślubne nowożeńców

I jak Wam się podobał ten fotoreportaż ślubny? Zostawcie komentarz, a będzie nam bardzo miło. Zainteresowanych zdjęciami ślubnymi serdecznie zapraszamy do kontaktu.