Jak zrobić zaproszenie na ślub

Zaprojektuj zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne ze zdjęciem nie są jeszcze popularne w naszym kraju, dlatego wykorzystajcie ten przywilej, abyście w przyszłości mogli powiedzieć „mieliśmy takie zanim to było modne”. Już niebawem czas wręczyć zaproszenia przyszłym gościom, których chcielibyście widzieć na swoim ślubie. Zachęcamy Was do tego, aby niewielkim wysiłkiem sprawić, aby były to oryginalne zaproszenia ślubne.

Od ilości ofert w internecie można dostać zawrotu głowy i coś, co pozornie mogłoby się wydawać nieskomplikowane, takie niestety nie jest. Część z Was być może stwierdzi, że szkoda czasu, aby do tematu podchodzić aż tak wnikliwie, a część być może zadaje sobie pytanie jak zrobić zaproszenie na ślub ? Jak znam życie, przyszłym pannom młodym zależy, aby wszystko było piękne – jesteście w dobrym miejscu.

Przecież to jeden z najważniejszych dni w życiu, jeśli nie najważniejszy, dlatego dla mnie (choć jestem mężczyzną) to zaangażowanie w detale, jest zrozumiałe. Jednak, aby czuć się dobrze z naszymi decyzjami, należy podejść do nich roztropnie. Chodzi tu o umiejętny balans pomiędzy „bez szaleństw” a „ślub bierze się raz w życiu!”. Tym wpisem chciałbym Wam udowodnić, że oryginalne zaproszenia ślubne, to również tanie zaproszenia ślubne. Oto mój pomysł na zaproszenie.

jak zrobić zaproszenia ślubne ze zdjęciem

Oryginalne zaproszenia ślubne ze zdjęciem

W mojej opinii oryginalne zaproszenia ślubne to takie, które zaprojektujecie sami bądź z pomocą grafika (każdy w znajomych musi mieć przynajmniej jednego 🙂 ). No dobrze, ale jak zrobić zaproszenie na ślub? Internet to ocean inspiracji, należy najpierw do nich „dopłynąć”.  Na chwilę obecną jeśli miałbym stworzyć projekt takiego zaproszenia, to w pierwszej kolejności odwiedziłbym Pinterest. Przejrzyjcie wzory i dodajcie na tablice te, które podobają Wam się najbardziej. Zdaję sobie sprawę, że może brzmi to dość banalnie, ale uwierzcie mi, to naprawdę pomaga uruchomić w sobie pewien proces twórczy. Zaznaczcie te rzeczy, które Was urzekły i odrzućcie te, które chcielibyście pominąć. Spośród rzeczy, które Wam się spodobały spróbujcie zbudować coś swojego, wymieszajcie składniki, potraktujcie to jak wspólną misję (bo tych w małżeństwie będzie znacznie więcej).

jak zrobić zaproszenie ślubne ze zdjęciem projekt

Czcionka na zaproszenia

Może zabrzmi to górnolotnie, ale z perspektywy osoby wrażliwej, rodzaj czcionki jest szalenie istotny. Skorzystajcie z darmowych czcionek z polskimi znakami, które oferuje Google. Wiem, jest tego mnóstwo, ale jeśli podjęliście decyzje, aby zaprojektować je własnymi siłami, to musicie wykazać się cierpliwością. Ja znalazłem kilka czcionek, które wg mnie świetnie nadają się na czcionki ślubne. Oto kilka z nich: Parisienne, Dancing Script, Amatic SC, Great Vibes.

Jak zrobić zaproszenie na ślub – minimalizm.

Osobiście bardzo lubię bawić się w programach graficznych i nawet projektowałem różne plakaty, wizytówki, wymyślałem loga. Kiedy zbliżał się nasz ślub, wspólnie z moją Natalią, postawiliśmy jednak na to, że chcemy, aby to były tanie zaproszenia ślubne, ponieważ chcieliśmy na tym zaoszczędzić. Długo nie myślałem nad tym, jak zrobić zaproszenie na ślub tylko tak jak wspomniałem wcześniej skorzystałem z dobrodziejstwa internetu. Jaki był efekt? Biorąc pod uwagę, że projektowałem je około 6 lat temu, to chyba całkiem niezły. Dzisiaj zaprojektowałbym je inaczej, a mianowicie bardziej minimalistycznie. Weźcie sobie do serca moją rade – więcej nie znaczy lepiej. Jeśli Wy również zastanawiacie się jak zaprojektować zaproszenie ślubne, to

Zaproszenia ślubne ze zdjęciem

Czy nie wydaje się Wam oczywiste, że ja, jako fotograf ślubny napiszę, że to najlepsze rozwiązanie? Słusznie, to jest najlepsze rozwiązanie! Uważam, że zaproszenie ślubne, choćby było nie wiem jak piękne, to te bogatsze o Wasze zdjęcie, zawsze będzie lepsze. Wyobraźcie sobie, że otrzymujecie zaproszenie ślubne właśnie w takiej formie, od kogoś z rodziny, kogo nie widzieliście kilka lub kilkanaście lat – to działa! A jeśli jest to w dodatku zdjęcie z profesjonalnej sesji zdjęciowej? To robi wrażenie! I jeśli jesteście na tym zdjęciu radośni, uśmiechnięci… po prostu jesteście Wy, piękni ludzie zakochani w sobie – to jest moc! Ach, ten mój artyzm… rozczulam się nad tematem, ale taki już jestem.

zaproszenie ślubne
żródło: https://www.invitationsbydawn.com/shop/rustic-glow-foil-invitation/
zaproszenie ślubne ze zdjęciem
źródło: https://pl.pinterest.com/pin/613967361670604996/

Sesja narzeczeńska

Przekonałem Was już do tego pomysłu? Jeszcze nie?… Skoro macie już fotografa ślubnego, a nie zamawialiście sesji narzeczeńskiej, to jeszcze nie jest za późno. Takie sesje zdjęciowe nie są drogie, a mają mnóstwo plusów. Po pierwsze, to super pamiątka, po drugie oryginalne zaproszenia ślubne macie już prawie gotowe, a po trzecie, możecie zamówić większy format wybranego zdjęcia, oprawić je w ramkę i wręczyć jako prezent dla rodziców podczas podziękowań. Zapytajcie swojego fotografa ślubnego, ile kosztuje u niego taka sesja zdjęciowa.

zaproszenia ślubne ze zdjęciem

Poniżej wklejam Wam projekt na zaproszenia ślubne ze zdjęciem, który wykonałem sam w kilka minut. Zdjęcie z sesji zdjęciowej, to po prostu strzał w dziesiątkę. Dzięki temu, że jesteście na nim Wy, ono staje się jedyne, niepowtarzalne i wyjątkowe. Czy mogą być bardziej oryginalne zaproszenia ślubne? To już pozostawiam Wam do przemyślenia mojej propozycji.

 Tanie zaproszenia ślubne

Czy moje rozwiązanie jest tanie? Trudno powiedzieć, ponieważ to zależy od projektu. A może zaprojektuj zaproszenie i wywołaj je jako odbitkę? Czy to dobry pomysł? Na pewno jest to ciekawy pomysł na tanie zaproszenia ślubne ze zdjęciem.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *