MENU

Hotel nad Pisą | Kasia i Łukasz | Ślub i Wesele

Przygotowania w Orzyszu, ślub w Szymonce, a wesele w Hotel nad pisą – było pięknie, zobaczcie sami.

suknia ślubna na wieszaku

Choć w tym sezonie pogoda nie rozpieszczała i wcale nie zapowiadało się, aby miała rozpieścić tym razem ale… jednak! Wyszło słońce i przybyło dużo pozytywnej energii do działania, ale nie będę tutaj pisać o pogodzie – zauważyłem, że chyba zbyt często zdaje raport z dnia ślubu zamiast opisać to w jakiś bardziej interesujący sposób. Jednak usprawiedliwię się tym, że akurat w moim fachu to nie tekst jest priorytetem, a zdjęcia ślubne. Dobrze jest być na miejscu trochę wcześniej zanim wszystko się zacznie. Czas na oswojenie gości weselnych z obecnością fotografa ślubnego jest naprawdę istotny. Lubię wcześniej  zamienić kilka zdań, żeby ludzie, których fotografuje czuli się komfortowo, a dzięki temu wyglądają później naturalnie na zdjęciach.

selfie na przygotowaniach

Przygotowania do ślubu

Zaraz po tym jak drzwi mieszkania zostały przede mną otwarte, moim oczom ukazała się twarz Panny młodej. Od razu wydała mi się znajoma, ale nie wiedziałem niestety dlaczego. Sytuacja wyjaśniła się na weselu, ale o tym później. Na przygotowaniach pracowałem razem z Panem od kamery i choć efekty są zadowalające, to po raz kolejny utwierdziłem się w przekonaniu, co znaczy pracować z kimś obcym. Nie, nie było żadnych kwasów, po prostu bardziej doceniłem luksus pracy z żoną.

panna młoda w szlafrokupanna młoda sięga po suknie ślubnązapinanie sukni ślubnejdzieci na przygotowaniachbiżuteria panny młodejpodwiązka panny młodejgotowa panna młodaselfie ze świadkową

Świadkowa panny młodej spisywała się wręcz profesjonalnie. Czuwała nad wszystkim i była opanowana, a uwierzcie mi, że atmosfera jest niezwykle ważna. Mama panny młodej wykorzystała mnie do zrobienia zdjęcia grupowego i nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że w pewnym momencie włożyła w moje ręce telefon i powiedziała, żeby zrobić też nim. Jako wyjątkowo pokorny fotograf ślubny, nie mogłem odmówić a Pan od kamery, którego imienia niestety nie pamiętam miał ze mnie niezły ubaw. Postanowiłem więc wstawić to zdjęcie na dowód, że jako fotograf ślubny potrafię odnaleźć się w różnych sytuacjach.

zdjęcie z telefonu

pan młody w drodze do panny młodejartystyczne zdjęcie ślubne 2first look pary młodejpowitanie młodej pary przed błogosławieństwem

Błogosławieństwo młodej pary

To zawsze trwa tak krótko, a emocji jest zawsze tak dużo. Błogosławieństwo młodej pary i tym razem nie obyło się bez wzruszeń. Mama panny młodej, która wcześniej wydawać by się mogło, że nad wszystkim panuje, w tym momencie wzruszyła się, co udało mi się uchwycić na zdjęciu. Dla mnie ten fragment reportażu ślubnego jest dość stresujący ponieważ muszę pilnować, aby nikt nie wszedł mi w kadr i żebym nie stracił dobrego zdjęcia. Zaraz po tym jak błogosławieństwo młodej pary dobiegło końca, wystrzeliłem jak z procy, aby udać się pod kościół.

błogosławieństwo pary młodejbłogosławieństwo rodziców

Ślub kościelny w Szymonce

Ślub Kasi i Łukasza odbył się w przepięknym kościele, w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szymonce. Z perspektywy fotografa ślubnego to jeden z tych kościołów, w których nie musisz się specjalnie gimnastykować, aby efekt był zadowalający. W tym konkretnym przypadku efekt był dla mnie więcej niż zadowalający. Z bliżej nie znanych mi przyczyn ślub kościelny nie odbył się w Orzyszu i nie ukrywam, że nie rozpaczałem z tego powodu. Wszyscy dobrze wiecie, że zdjęcia ślubne będą atrakcyjniejsze w bardziej atrakcyjnych miejscach – oczywista oczywistość. Kościół w Orzyszu nie jest równie piękny co ten w Szymonce, więc nie trudno się domyślić, że kiedy zobaczyłem gdzie odbędzie się ślub kościelny Kasi i Łukasza, to moja twarz się rozpromieniła.

wieża kościoła w szymoncekościół Wniebowzięcia NMP w SzymonceParafia Wniebowzięcia NMP w Szymoncewnętrze kościoła w szymoncedekoracje ślubne w kościelemłoda para idzie na mszepara młoda pod kościołemgoście wchodzą na msze ślubnąartystyczne zdjęcie ślubnedziewczynki sypią kwiatkiśmiech świadkowejpara młoda przed mszą ślubnąpan młody czeka przed ołtarzemtata prowadzi córkę do ołtarzaojciec prowadzi córkę do ołtarzaojciec przekazuje córkęmłoda para podczas mszy ślubnejślubne zdjęcie w kościelezdjęcia w koscieleświadkowa śpiewa psalmzdjęcie dłoni nowożeńcówślub kościelny na mazurachpara młoda przed ołtarzemmsza ślubna w szymoncemsza ślubnaślub kościelnyślub w szymonceprzysięga małżeńska nowożeńcówpara młoda składa przysięgę małżeńskąpan młody patrzy w oczypanna młoda patrzy na pana młodegopan młody sięga po obrączkępanna młoda przysięgaobrączkipara młoda składa przysięgęprzysięga ślubnaświadkowa na ślubieprzysięga małżeńskakościół w szymoncenowożeńcy pierwsza komuniapara młoda klęczybukiet świadkowejzdjęcie ślubne nowożeńcówbłogosławieństwo nowożeńcówkonfetti pod kościołempocałunek pod kosciołem

Życzenia ślubne

Jeśli zastanawiacie się dlaczego jest tak mało zdjęć z chwili kiedy składane są życzenia ślubne, to informuje iż robię ich więcej, ale na stronę wybieram tylko tyle, aby było dynamicznie. Warunki na życzenia ślubne pod kościołem były świetne i mam tu na myśli zarówno te pogodowe jak i miejsce w którym się odbyły. Świadkowa panny młodej idealnie panowała nad sytuacją.

życzenia z okazji ślubużyczenia dla nowożeńcówżyczenia dla młodej paryżyczenia ślubne

Hotel nad Pisą | Wesele

Wesele miało miejsce w Piszu, a konkretnie w Hotel nad Pisą. Sala jest raczej optymalna na wesela dla ok 100 osób albo i więcej. Dla fotografa ślubnego, który lubi odbijać światło od sufitu to miejsce jest idealne. Ja lampy błyskowe wyzwalam radiowo, ponieważ daje mi to większe możliwości zabawy światłem. Jeśli zastanawiacie się nad tym czy to sala weselna, tórej szukacie i chcielibyście wiedzieć czy kuchnia jest na dobrym poziomie, to niestety za bardzo Wam nie pomogę gdyż moje kubki smakowe choć zaspokoić jest łatwo, to niestety nie wielu to potrafi. Nie chciałbym oceniać kuchni bo kiedyś na jednej sali weselnej jak powiedziałem do członków zespołu, że kotlet jest chyba nieświeży, to spojrzeli na mnie tak jakbym uważał się za wybitnego smakosza… nie uważam się za wybitnego smakosza, uważam, że niestety jeszcze nie wszędzie dbają o kuchnie jak należy. Wesele w hotelu nad Pisą u Kasi i Łukasza, zapadnie mi szczególnie w pamięci. Dlaczego? Dawno nie wiedziałem tak pięknie roztańczonych gości weselnych. Tańce weselne jakie do tej pory widziałem różniły się od tych tutaj tym, że były raczej podobne do siebie. Na tym weselu czasami się zawieszałem patrząc na to jak oni świetnie tańczą – to były wybitne tańce weselne.

Hotel nad pisąhotel nad pisąprzyjaciele pary młodejgoście pary młodejgoście weselni przed saląsamochód do ślubupanna młoda w samochodziepanna młoda podaje dłoń

Powitanie chlebem i solą

chleb i sólpowitanie chlebem i soląprzesądy weselnepowitanie gości weselnych

Gorzka wódka

Sytuacja była dość zabawna, bo kiedy goście weselni zaczynali wznosić okrzyki gorzka wódka, gorzka wódka! To właśnie wtedy skojarzyłem Kasię! Robiąc im zdjęcia przy stole gdzie właśnie przemawiał świadek pana młodego zorientowałem się, że przy tym samym stole, kilka miejsc obok są nasi klienci sprzed roku! Wtedy się wszystko dodało. Na tamtym weselu pracowała Natalia, a ja jedynie obrabiałem zdjęcia ze ślubu. To właśnie na tamtym ślubie Kasia była świadkową! Zagadka rozwikłana a gorzka wódka posłodzona!

sto lat parze młodejgorzka wódka

Pierwszy taniec

Zdjęcia z pierwszego tańca Kasi i Łukasza mówią wszystko. To był pierwszy taniec, który zwrócił moją uwagę nie tyle układem młodej pary co wymiana ich spojrzeń ze sobą. Ja, jako fotograf ślubny uwielbiam takie chwilę, kiedy para młoda nie zwraca na mnie zupełnie uwagi. To był pierwszy taniec, który emanował romantycznością. Zobaczcie na zdjęciach jak Kasia wtula się w swojego męża. W tym miejscu chciałbym też pochwalić Pana Dj-a, który prowadził zabawę. Wiedział on, że goście weselni w przerwach pomiędzy tańcami weselnymi lubią porozmawiać, dobierał wtedy spokojniejszą muzykę i wyciszał ją. Uważam, że jeśli chodzi o wybór Dj-a na wesele, jest to bardzo istotna kwestia. Przy okazji tego tematu chciałbym Was zachęcić do przeczytania ciekawego artykułu dotyczącego gości weselnych, w tym kwestii wyboru muzyki na wesele: LINK.

pierwszy taniec nowożeńcówpierwszy taniec na weselupierwszy taniec weselnypierwszy tanieczdjęcie z pierwszego tańcapanna młoda na rękachbohater drugiego planu na weselupanna młoda na weseluhotel nad pisą weselesala weselna hotelu nad pisąopen bar na weselutoasty weselne z gośćmifotki z telefonu na weselupanna młoda z ojcemweselne tańce w hotelutoasty weselnefotografia weselna w piszuatrakcje weselne

Niespodzianka od przyjaciół

Jak widzicie na załączonym niżej obrazku, nie obyło się bez problemów technicznych. Jednak jak to się mówi – Polak potrafi. W myśl tej zasady znalazło się nietypowe rozwiązanie, o którym będę pamiętać jeśli na Waszym ślubie, po pierwsze będę pracować ja, a po drugie… jeśli będę o tym pamiętać. Atrakcje weselne widział już różne, ale czegoś takiego jeszcze nie. Przyjaciele nowożeńców postanowili nagrać dla nich filmik i zdobyli tym serca nie tylko młodej pary, ale myślę że również serca wszystkich na weselu. Sprawdzajcie naszego bloga ślubnego, ponieważ na pewno pojawi się tam wpis – atrakcje weselne. Warto o tym pomyśleć bo zdarzają się bardzo długie wesela i to właśnie na takich, niezbędnym wydaje się, aby zapewnić gościom weselnym rozrywkę.

polak potrafi na weselużyczenia od gości weselnychświatło na weselunajlepsze zdjęcie weselnegoście przy stolikachdrinki weselnegoście weselni na saliniepozowane zdjęcie z weselatańce weselne w piszuśmieszne zdjęcie z weselagoście weselni 2goście weselnizdjęcia z weselafotografia weselnacałus przy torcie weselnymrace tortowetort weselnykrojenie tortu weselnegozdjęcia przy torcie weselnykarmienie tortemzdjęcie z gośćmiselfie na weselumaski na weselewesele na mazurachwesele nad pisąartystyczna fotografia ślubnazdjęcie z ukrycia na weseluksięga gości weselnychfotobudka na weseluwesele w hotelu nad pisąwesele taniecgoście weselnitańce weselnetaniec na weselutańce na weselujak tańczyć na weseluświadkowa na weseluartystyczna fotografiafotografia artystyczna

fajne zdjęcia weselnewspólna zabawapociąg na weseluwężyk na weseluczas oczepinzabawy na oczepinyzabawy oczepinowepomysły na oczepinypomysły na zabawy weselnezabawy weselne na oczepinachrzut muszkąweselne zabawyzabawy na weselezabawy weselneoczepiny

Sesja ślubna w Giżycku

W trakcie sesji ślubnej zrobiłem mały wywiad z Kasią i dowiedziałem się, że kiedy zobaczyła nasze zdjęcia ślubne u swoich znajomych, którzy skorzystali z naszych usług rok wcześniej, to wiedziała, że chce właśnie takiej fotografii ślubnej. To najlepsze co mogło się nam przytrafić – klient, który chce właśnie takiego stylu zdjęć ślubnych w swoim ślubnym albumie .

zdjęcie z sesji ślubnejlas na sesje ślubnązdjęcia ślubne w lesiesesja ślubna w Giżyckuportret ślubnypan młody całuje na sesji ślubnejpan młody niesie żonęsesja ślubna w słoneczny dzieńsesja ślubna w lesie miejskimsesja ślubna sesja ślubna w lesiesesja ślubna na betoniesesja ślubna na lotniskutrampki na sesji ślubnejsesja ślubna na mazurachsesja ślubna nad jezioremsesja plenerowa nad jezioremsesja plenerowa w kukurydzyzdjęcia ślubne w polu kukurydzysesja ślubna w polu kukurydzysesja zdjęciowa w polu kukurydzysesja zdjęciowa w kukurydzysesja ślubna w kukurydzy

I jak Wam się podobał ten fotoreportaż ślubny? Zostawcie komentarz, a będzie nam bardzo miło. Zainteresowanych zdjęciami ślubnymi serdecznie zapraszamy do kontaktu.

0 Proszę o Twój komentarz :)
Zostaw swój komentarz

Twój email never published or shared. Wymagane pola są oznaczone *

    pin it

    Zobaczcie również nasze zdjęcia ze ślubów

    Zapytaj o naszą ofertę (lub zadzwoń 508-534-416)

    Wiadomość wysłana poprawnie, dziękujemy!BŁĄD, spróbuj ponownie