Małgosia & Michał | ślub | wesele

Małgosia + Michał

Fotograf na ślub Białystok

 

Kolejny piękny weekend na własnym podwórku…

Tym razem zabrałem ze sobą nową zabawkę, a konkretnie bezlusterkowca Fuji X-t10 z obiektywem Fujinon XF 23mm f1.4   ( taka krótka wzmianka dla tych co fotografują ).

Zdjęcia z przygotowań odbyły się w domu Pana Młodego a świadkami byli nasi klienci sprzed dwóch lat, czyli Paulina i Rafał .

Było spokojnie i z uśmiechem a pogoda sprzyjała robieniu zdjęć również na zewnątrz, co w tym sezonie było przeze mnie szczególnie odczuwalne.

Niejednokrotnie w tym sezonie nasze mazury pokrywały deszczowe chmury (się zrymowało nawet).

Ceremonia odbyła się w kościele parafialnym pw. Św. Anny w Giżycku natomiast na zabawę weselną udaliśmy się do jakże dobrze nam znanego hotelu Tajty.

Państwo Młodzi szukali dobrego Dj-a na swoje wesele więc nie mogłem im nie polecić Dj-a Jacka, którego poznałem kiedyś na studniówce w Piszu i zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

 

 

Pierwszy taniec Małgosi i Michała należał do  tych tańców na które przyjemnie się patrzy a jeszcze przyjemniej fotografuje. Samo wesele natomiast podobało mi się również dlatego, że nie zaczęło się za wcześnie i mogłem dynamicznie pracować.

Fotograf ślubny Białystok

Fotograf AugustówFotograf na ślub Białystok

Fotograf na ślub BiałystokFotograf ślubny Augustów

Złota rada nr. 2

Zarówno dla obsługi wesela tj. Dj/Zespół, ekipa filmująca, fotograf jak i samych gości – zbyt wczesna godzina, nie sprzyja.

Najzwyczajniej w świecie gotowy materiał mamy albo wcześniej i po prostu musimy czekać na oczepiny, które wg tradycji są o północy albo musimy czekać własnie na późniejsze godziny aż wesele się rozkręci, bo… i tutaj wpływ wczesnej godziny na wyżej wymieniony trzeci czynnik – goście.

Jako gość weselny mogę albo wcześnie zacząć i wcześniej się „zmęczyć” albo zacząć później i później się „zmęczyć”.

Tak czy siak, podobnie jak w przypadku dj-a – goście również biorą pod uwagę fakt, że chcieliby zostać jak najdłużej. Jeśli zaczną za wcześnie się bawić to później po prostu będzie im ciężej aby na takim weselu mieć jeszcze energie.

Takie to moje obserwacje na podstawie 8 lat fotografowania imprez weselnych.

Dlatego jeśli macie możliwość ( bo nie zawsze taka jest ) to starajcie się wybrać taką godzinę na ceremonie w kościele aby na sali być nie wcześniej aniżeli na 18.

Fotograf na ślub Białystok