Bukiet ślubny

Bukiet ślubny ma moc

Bukiet ślubny Panny młodej kiedyś był czymś, na co nie zwracałem uwagi. Z resztą nie zwracałem uwagi na naprawdę wiele detali, a fotografując skupiałem się głównie na ludziach. Mijały lata, a ja przeglądając galerie innych fotografów ślubnych zastanawiałem się dlaczego w ich reportażach jest coś „więcej” niż u mnie. Facet z reguły nie zwraca uwagi na detale, taka nasza natura. Jednak w końcu i do mnie dotarło, że jeśli poświęcę odrobinę więcej uwagi tym różnym „małym rzeczom”, to zdjęcia z takiego ślubu będą ciekawsze. Dopiero w sezonie 2017 bukiet ślubny znalazł się na moim celowniku i bardzo żałuje, że tak późno.

bukiet ślubny

Wiązanka ślubna czy bukiet?

Przeglądając internet nie znalazłem jasnego wyjaśnienia tej kwestii. Jest trochę tak jak przypuszczałem – wiązanka ślubna jest mniejsza. Z perspektywy fotografa muszę przyznać, że rzadko widzę jakieś odważniejsze ruchy związane z wyborem bukietu ślubnego, a szkoda. Zwracam się do przyszłych panien młodych – nie bójcie się nowych trendów. Piszę to, ponieważ nie zdawałem sobie sprawy z tego, jak wiele wnosi dobrze dobrany bukiet ślubny. Być może właśnie dlatego wcześniej nie skupiałem większej uwagi na detalach, ponieważ wszystko to było „na jedno kopyto”. Jeśli miałbym doradzić pomiędzy wiązanką a bukietem, to wybór padłby na bukiet. Dlaczego? Ponieważ jego rola nie kończy się jedynie na samym ślubie. Widziałem mnóstwo pięknych zdjęć z sesji ślubnych, gdzie to właśnie bukiet ślubny nadawał pewien klimat i wyróżniał się na tle innych.

wiązanka ślubnabukiety ślubne

Jaki kolor? Stylistyka

„Nie wiem więc się wypowiem” – to nie my. Dlatego ten wpis jest o tyle specyficzny, że jak zwykle do tematu podchodzę od strony fotografa. Uwierzcie mi, że to cenna wiedza, dzięki której zdjęcia z Waszego ślubu będą jeszcze piękniejsze. Panna młoda i kwiaty… czy może być lepsze połączenie? Marzy mi się pracować na ślubach, gdzie będzie mnóstwo kwiatów, a najlepiej jakby wszystko działo się w ogrodzie… ehhh rozmarzyłem się. Załączone zdjęcia, na których widzicie bukiety ślubne, są naszego autorstwa (jak zawsze), ponieważ nie chcielibyśmy wypełniać naszych artykułów cudzymi fotografiami – w końcu jesteśmy fotografami! Koniecznie zobaczcie inne wpisy z działu inspiracji ślubnych. Dodatkowo zostawiam link, pod którym znajdziecie dużo więcej ciekawych porad ekspertów, a także zobaczycie jak bukiet kwiatów może nadać  niepowtarzalnego klimatu do sesji zdjęciowej – www.floralheaven.pl

kolorowy bukiet ślubny

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *